مایکروسافت و کار بر روی یک زبان طراحی جدید برای ویندوز 10 با اسم رمز NEON

مایکروسافت و کار بر روی یک زبان طراحی جدید برای ویندوز 10 با اسم رمز NEON

در چند سال اخیر مایکروسافت از چندین زبان طراحی متفاوت برای ویندوز استفاده کرده است. برای مثال می‌توان به ویندوز 8 اشاره کرد که در زمان خودش از طراحی قابل ستایشی برخوردار بود. آخرین زبان طراحی که در ویندوز شاهد آن هستیم مربوط به ویندوز 10 می‌باشد که Microsoft Design Language 2 یا MDL2 نام دارد.

در حال حاضر بسیاری از کاربران از طراحی ویندوز 10 راضی هستند ولی مایکروسافت قصد دارد تا با استفاده از Redstone 3 و با اسم رمز پروژه‌ی NEON زبان طراحی کاملاً جدیدی را متولد کند.

پروژه ی Metro 2.0 یا NEON

Cassim Ketfi از وب سایت Numerama.com تأیید کرده که کمپانی مذکور در حال کار بر روی پروژه‌ای به نام NEON است که در داخل به آن Metro 2.0 نیز گفته می‌شود. اولین ورژن از طراحی Metro را می‌توان در ویندوز فون 7 و ویندوز 8 دید که طرفداران زیادی داشتند.

اگر به‌صورت کلی درباره ی دلیل نامگذاری این پروژه بخواهیم صحبت کنیم باید به این موضوع اشاره کرد که این زبان طراحی همانند متروها (قطارهای شهری) مدرن و تمیز و در عین حال سریع است و از تایپوگرافی پیشرفته‌ای نیز برخوردار می‌باشد و شاید بسیار شبیه اندروید و یا Ios باشد ولی در بطن کاملاً متفاوت خواهد بود. مطمئناً تمامی قسمت‌ها به شکل مسطح طراحی خواهند شد. (مانند ویندوز فون ها)

با توجه به منابع آگاه حدود یک سالی می‌شود که مایکروسافت بر روی این پروژه در حال تحقیق و توسعه می‌باشد. انتظار می‌رود پروژه‌ی NEON بر روی ویندوز 10 پیاده سازی شود و از تاثیرات آن می‌توان به تمیزتر شدن محیط ویندوز و همینطور تغییرات زیاد در رابط کاربری آن اشاره کرد. هنوز اطلاعات کمی از این پروژه در دسترس می‌باشد ولی به احتمال زیاد در این زبان طراحی جدید شاهد انیمیشن‌های بیشتر خواهیم بود. در کل هدف بهینه‌تر کردن و همینطور روان‌تر کردن رابط کاربری ویندوز می‌باشد. در این پروژه از واقعیت هولوگرافی و همینطور واقعیت افزوده نیز استفاده خواهد شد.

ما در تلاش هستیم تا اطلاعات بیشتری از این پروژه به‌دست بیاوریم ولی کاملاً واضح است که مایکروسافت در حال کار بر روی یک پروژه‌ی بزرگ و انقلابی است.

افرادی که علاقه مند به زبان طراحی فعلی ویندوز 10 هستند نگران نباشند زیرا این پروژه‌ی جدید قرار است با زبان طراحی فعلی ویندوز ترکیب شود تا به تکامل برسد. (ویندوزی را تصور کنید که تلفیقی است از ویندوز 7، 8 و 10) و هدف پروژه‌ی NEON پاکسازی محیط فعلی ویندوز 10 است.

مایکروسافت و کار بر روی یک زبان طراحی جدید برای ویندوز 10 با اسم رمز NEON

گاهشمار این پروژه

با توجه به اطلاعاتی که در دست هست انتظار می‌رود در پاییز سال 2017 میلادی شاهد انتشار این زبان جدید طراحی برای ویندوز باشیم. البته ناگفته نماند که احتمال انتشار NEON همراه با Redstone 2 نیز وجود دارد. مایکروسافت قصد دارد تا از این زبان طراحی در Redstone 3 و Redstone 4 در سال 2018 نیز استفاده کند.

نظر شما در باره ی این زبان طراحی جدید چیست؟

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید