مایکروسافت حق ثبت اختراع یک گوشی تاشو را به دست آورد

پتنت دستگاه 2 در 1 تاشو مایکروسافت

با اینکه مایکروسافت نتوانست آن طور که باید و شاید جایگاه مناسبی برای خود در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند، دست و پا کند اما این شرکت هنوز هم تمایل به ساخت یک محصول برجسته دارد. گمانه‌زنی‌ها در مورد گوشی افسانه‌ای سرفیس فون (Surface Phone) بیش از چهار سال است که مطرح می‌شوند و اختراع جدیدی که هفته گذشته توسط مایکروسافت به ثبت رسید می‌تواند بازار شایعات پیرامون این محصول را دوباره رونق ببخشد.

ثبت اختراع جدید مایکروسافت، یک دستگاه 2 در 1 تاشو را توصیف می‌کند که می‌تواند هم به عنوان یک تبلت و هم به عنوان یک گوشی هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد. این گجت دارای ساختاری انعطاف‌پذیر بر پایه لولا بوده، که بخش‌های مختلف آن را در کنار یکدیگر نگه داشته و اجازه می‌دهد تا حول یک محور و در ارتباط با یکدیگر بچرخند.

نیازی به گفتن نیست که لزوماً همه احتراعات ثبت شده به محصولات مصرفی واقعی تبدیل نمی‌شوند. طرح‌های مطرح شده در ثبت اختراع اخیر مایکروسافت نیز اصلاً شبیه به دستگاه‌هایی نیست که در حال حاضر به طور گسترده در بازار وجود دارند. با اینکه این طرح جدید کاملاً متناسب با وعده‌های پیشین مایکروسافت در مورد ساخت یک محصول منحصر به فرد می‌باشد، اما اگر مایکروسافت بخواهد طرح مذکور را در سرفیس فون پیاده کند، باید هر چه زودتر محصول خود را آماده نماید زیرا در حال حاضر سامسونگ و دیگر شرکت‌های بزرگ نیز به طور جدی مشغول کار بر روی گوشی‌های تاشو و انعطاف‌پذیر هستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید