مایکروسافت حجم به‌روزرسانی ویندوز را تا 35 درصد کاهش می‌دهد

به‌روزرسانی سازندگان ویندوز

امروز خبری خوشحال کننده برای طرفداران ویندوز و به خصوص کسانی که خواهان سرعت بیشتر در دانلود آپدیت‌های این سیستم عامل هستند، منتشر شد. بنا به اعلام مایکروسافت، «پلتفرم به‌روزرسانی یکپارچه» (Unified Update Platform) که از ماه نوامبر سال گذشته میلادی در دسترس اینسایدرهای ویندوز قرار گرفته است، اواخر فصل بهار و با انتشار به‌روزرسانی سازندگان ویندوز 10، برای تمامی کاربران قابل استفاده خواهد بود.

«پلتفرم به‌روزرسانی یکپارچه» در کنار قابلیت‌های خوبی که در زمینه زمان‌بندی دانلود آپدیت‌ها دارد، به طور قابل ملاحظه‌ای حجم به‌روزرسانی‌‌ها را نیز کاهش خواهد داد و کاربران با انتشار ویرایش جدیدی از ویندوز دیگر مجبور نخواهند بود کل بیلد سیستم عامل خود را دانلود نمایند.

این قابلیت جدید که با عنوان بسته‌های دانلود مجزا نیز معرفی شده است، از لحاظ تکنیکی بدین معنا خواهد بود که کاربران از این پس تنها چیزی را دانلود خواهند کرد که به آن نیاز دارند. به کمک این ویژگی، فایل‌هایی که در سیستم وجود دارند بررسی شده و از آن‌ها برای ساخت دوباره ویرایش جدید ویندوز استفاده خواهد شد. با وجود اینکه این کار در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد اما بنا به گفته مایکروسافت دشواری‌های فنی زیادی در این مسیر وجود داشته است.

با این حساب، به‌روزرسانی سازندگان (Creators Update) که قرار است تا چند ماه دیگر عرضه شود، همچنان از حجم بالایی برخوردار خواهد بود و کاربران مجبور به دانلود بیلد کامل ویندوز خواهند بود، اما پس از آن به‌روزسانی‌های بزرگی که برای این سیستم عامل عرضه خواهند شد دارای حجمی بسیار کم‌تر بوده و با کاهش حجم حدوداً 35 درصدی مواجه خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید