مایکروسافت: آپدیت ویندوز 10 موبایل به زودی ار راه می رسد

انتشار آپدیت ویندوز 10 برای گوشی‌های ویندوزفون 8
انتشار آپدیت ویندوز 10 برای گوشی‌های ویندوزفون 8

اگر شما عضو اینسایدر های مایکروسافت نیستید و یک گوشی ویندوفونی دارید و منتظر این هستید که این کمپانی آپدیت ویندوز 10 موبایل را برای گوشی شما ارائه کند. خوب این خبر برای شماست. چرا که به نظر می‌رسد این به روز رسانی به زودی منتشر خواهد شد.

اگر به خاطر داشته باشید چندین ماه قبل اطلاعاتی مبنی بر ارائه آپدیت ویندوز 10 موبایل در ماه دسامبر سال 2015 انتشار یافت، اما ماه قبل بود که مایکروسافت بدون هیچ روشن سازی‌ای اعلام کرد که این به‌روز‌ رسانی تا سال 2016 ارائه نخواهد شد و حال در سال 2016  هستیم و به نظر می‌رسد این کمپانی با تاخیر چند باره قصد دارد آپدیت ویندوز 10 موبایل را برای گوشی‌هایی که هم اکنون ویندوز 8.1 را اجرا می کنند ارائه کند.

اپراتور مخابراتی Vodafone استرالیا می گوید که آنها تا آزمایش ویندوز 10 موبایل کمی فاصله دارند و انتظار دارند در میانه ماه این اتفاق بیافتد. و اپراتور دیگری نیز به نوعی این موضوع را تایید کرده و اعلام داشته تا پایان ماه برای گوشی های تحت قراردادش آپدیت ویندوز 10 موبایل را منتشر خواهد کرد.

 مایکروسافت: آپدیت ویندوز 10 موبایل به زودی ار راه می رسد

براساس اطلاعات انتشار یافته توسط بخش پشتیبانی لومیا، گوشی‌هایی آپدیت ویندوز 10 موبایل را دریافت خواهند کرد که حداقل دارای 8 گیگابایت حافظه داخلی باشند و تمامی ویژگی‌های این سیستم عامل برای هر گوشی‌ای فعال نخواهد بود. برای مثال کاربران لومیا 520 نمی توانند از تمامی قابلیت های ویندوز 10 بهره برند. همچنین تنها گوشی‌هایی که آپدیت لومیا Denim را نصب کرده باشند می‌توانند به ویندوز 10 مهاجرت کنند. برای دانستن این موضوع کافی است وارد بخش Settings > extras+info شوید و برای بررسی نسخه‌ی سیستم گوشی خود، می توانید از Settings > about > more information اقدام کنید.