مایکروسافت:اتفاقات جادویی و انتخاب‌هایی سخت در پیش رو داریم

satya nadella
satya nadella

با حضور ساتیا نادلا مایکروسافت از هر زمان دیگری بیشتر متمرکز شده است. امروز مدیر عامل این شرکت به تمام کارکنان ایمیلی با موضوع ماموریت جدید و دورنمای سال 2016 این شرکت را فرستاد. پیام نادلا خوشبینانه اما صادقانه و مستقیم است و او می‌داند که در ماه‌ های آینده مایکروسافت تصمیم‌ های سختی را در پیش رو خواهد داشت. او در یادداشتش نوشت:

ماموریت ما قدرت دادن به هر شخص و هر شرکت برای دسترسی به توانایی‌های بیشتر است. این ماموریت، ماموریتی بلندپروازانه است و در هسته آن چیزی است که برای مشتریان ما مهم است. ما توانایی منحصر به فردی در هماهنگ کردن نیازهای افراد و شرکت‌ها داریم. این همان DNA ما است.

بیشتر مطالب این نامه همان چیزهایی است که مدیر عامل مایکروسافت قبلاً نیز به صورت عمومی بیان کرده بود. تمرکز مایکروسافت روی موبایل است و آینده این شرکت در ابرها نهفته است. نادلا تلاش می‌کند که سرویس‌های افزایش بهره‌ وری مایکروسافت را روی دستگاه‌های بیشتری قابل اجرا کند، و می‌خواهد شاهد این باشد که این شرکت پیش‌ روی تمام شرکت‌ها در پیشرفت‌های پردازش ابری باشد:

ما نیاز داریم که در بعضی از حیطه‌های جدید مبتکر باشیم، برخلاف برنامه‌ریزی‌مان پیش برویم، تصمیمات سختی در حیطه‌های ناکارآمد بگیریم و مشکلات را به گونه‌ای حل کنیم که به نفع مشتریانمان باشد.

نادلا مشخص نکرد که کدام یک از محصولات یا سرویس‌های مایکروسافت تحت تاثیر این تصمیمات سخت قرار خواهند گرفت، اما واحد موبایل این کمپانی، که برای سال‌ها مقابل اندروید و iOS در تقلا بوده است، نظرها را جلب می‌کند. Windows Phone و Windows Mobile حتی یک بار هم در این یادداشت 1500 کلمه‌ای نادلا ذکر نشدند، اما مدیر عامل مایکروسافت، موبایل را به عنوان بخشی جداناپذیر از اهداف این شرکت می‌داند.

اما نگاه نادلا به آینده بیش از آنکه منطقی باشد خوشبینانه است. به نظر می‌رسد که او به خاطر عرضه آینده Windows 10 بسیار هیجان‌زده باشد.

ما با حالتی بهتر و با اهمیت دادن به مشتریانمان به Windows 10 دست پیدا کردیم. مشتاقیم که کاربران را از نیاز به داشتن ویندوز به انتخاب گوشی‌های ویندوزی و علاقه‌مند شدن به ویندوز سوق دهیم. ایجاد تنوع یکی دیگر از برنامه‌های مایکروسافت برای سال 2016 است.

جهان متنوع است. با نمایندگی کردن از تک تک آدم‌های زمین بهتر خواهیم توانست به آن‌ها کمک کنیم. ما نسبت به یادگیری و تغییر رفتارهایمان کاملاً باز هستیم و آماده‌ایم که از نیروی جمعی تمام کارکنان مایکروسافت استفاده کنیم. تفاوت‌ها برایمان فقط با ارزش نیستند، ما به دنبالشان می‌رویم و دعوتشان می‌کنیم. و در نتیجه ایده‌های ما بهتر خواهند بود، محصولاتمان بهتر خواهند بود و خدمات بهتری به مشتریانمان خواهیم داد.

یک چیز در این نامه کاملاً واضح است، ساتیا نادلا تنها در شروع راهی است که به قول او به همکاری‌ های جادویی خواهد انجامید. او می‌گوید:

توانایی دست یافتن انسان‌ها به چیزهای مختلف ما را به شگفت می‌آورد، و هر روز بیشتر انگیزه می‌گیریم که توسط تکنولوژی و ابتکاراتمان به دیگران قدرت دهیم تا به چیزهای بیشتری دست پیدا کنند.

شما آینده کمپانی مایکروسافت رو چگونه تصور می کنید؟

منبع:theverge