مایکروسافت در حال آزمایش 5 اپلیکیشن جدید برای اندروید و iOS

پروژه Garage مایکروسافت که بر روی توسعه اپلیکیشن‎های گوشی‎های هوشمند تمرکز دارد در هفته‎های اخیر بسیار پرکار بوده است. چندی قبل اعلام کردیم که محصول جدید این پروژه با نام Cache برای سیستم عامل iOS منتشر شده است. حال مایکروسافت گفته است که 5 اپلیکیشن جدید نیز توسط Garage عرضه خواهد شد. البته این اپلیکیشن‎ها در حال حاضر در فاز بتا قرار دارند و کاربران می‎توانند با دریافت دعوتنامه از نسخه آزمایشی آن‎ها استفاده کنند. اگر قصد دارید شما هم این اپلیکیشن‎ها را تجربه کنید باید ابتدا در سایت مایکروسافت ثبت نام نمایید.

Write-Ideasیکی از این پنج برنامه Hearing AI نام دارد. به کمک این برنامه کاربران می‎توانند تغییرات صوتی محیط را به صورت گرافیکی مشاهده نمایند. اپلکیشن دیگر با نام “پروژه کپنهاگن” امکان مشاهده، اشتراک‎گذاری و پیوستن کردن فایل‎های OneDrive را برای کاربران جی‎میل فراهم می‎کند. “پروژه Oceana” نیز امکان دسترسی مستقیم به فایل‎های Outlook را از طریق کروم ممکن می‎سازد.

به منظور جستجوی سریع‎تر و ساماندهی بهتر تصاویر ذخیره شده در OneDrive، مایکروسافت “پروژه Santorini” را در دست اجرا دارد. و در آخر نیز شاهد اپلیکیشن Write Ideas هستیم که به عنوان یک ابزار یادداشت برداری سریع و در دسترس ارائه خواهد شد. البته اپلیکیشن‎هایی که در ابتدای نام آن‎ها پسوند پروژه وجود دارد دارای نام نهایی نیستند و در هنگام عرضه با عنوان دیگری معرفی می‎شوند.