زمان ارائه جزئیات هدست‌های واقعیت مجازی مایکروسافت مشخص شد

هدست‌های واقعیت مجازی ویندوز 10

هفته گذشته مایکروسافت در رویداد خود اخبار هیجان انگیزی در زمینه فعالیت‌های خود در حوزه واقعیت مجازی ارائه کرد و اعلام نمود که این شرکت با همکاری تولید کنندگان مختلف، هدست‌های واقعیت مجازی متنوعی را برای ویندوز 10 راهی بازار خواهد کرد. با در نظر گرفتن تمرکز ویژه مایکروسافت بر روی بحث واقعیت افزوده و هدست هولولنز (HoloLens)، ورود این کمپانی بزرگ به عرصه واقعیت مجازی همه را غافل‌گیر کرد. البته واقعیت مجازی در حال تبدیل شدن به یک پدیده فراگیر بوده و از همین رو این اقدام مایکروسافت کاملاً قابل درک است.

متأسفانه به جز ارائه برخی طرح‌ها و ایده‌ها و معرفی تعدادی از شرکای خود و همچنین قیمت پایه 299 دلاری این هدست‌ها، مایکروسافت جزئیات دیگری درباره هدست‌های مذکور، مانند مشخصات سخت افزار آن‌ها، قابلیت‌ها و … ارائه نکرد. اما خبر خوب اینکه بنا به گزارش وب سایت Polygon، قرار است به زودی و حدود یک ماه بعد، اطلاعات کاملی درباره این محصولات توسط مایکروسافت ارائه شود.

هدست‌های واقعیت مجازی مایکروسافتاین خبر را الکس کیپمن (Alex Kipman)، مسئول پروژه هدست‌های واقعیت مجازی مایکروسافت در مصاحبه‌ای که اخیراً داشته، اعلام کرده است. وی در مصاحبه خود از ارائه جزئیات این هدست‌ها خودداری کرده و وعده داده که در ماه دسامبر پیش رو (آذر ماه) اطلاعات بیشتری در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

باید دید آیا هدست‌های واقعیت مجازی مایکروسافت می‌توانند به رقیبی جدی برای هدست‌هایی مانند اوکولوس ریفت (Oculus Rift) و اچ تی سی وایو (HTC Vive) که هم اکنون برای استفاده در رایانه‌های شخصی ارائه شده‌اند، تبدیل شوند یا نه. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هدست‌های واقعیت مجازی مایکروسافت با اخبار دیجی رو همراه باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید