اسکایپ بر روی ویندوز فون 8 و 8.1 متوقف می‌شود

اسکایپ بر روی ویندوز فون 8 و 8.1 متوقف می‌شود

مایکروسافت در ماه می 2011 با پرداخت 8.5 میلیارد دلار اسکایپ را خریداری کرد، اما از آنجاییکه سود به دست آمده از طریق صدور مجوز پتنت‌های اندرویدی برای این کمپانی بیشتر از فروش گوشی‌های ویندوز فون است اکنون دلیلی وجود ندارد که از اسکایپ برای افزایش فروش گوشی‌های ویندوزی استفاده کند. در همین رابطه ماه گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد از آغاز ماه اکتبر امسال پشتیبانی از اسکایپ بر روی ویندوز فون 8.1 و اندروید پایین تر از 4.0.3 متوقف می‌شود.

اکنون مایکروسافت اعلام کرده، از اوایل سال 2017، 80 درصد کاربران ویندوز فون با اسکایپ خداحافظی می‌کنند و در آن زمان ارائه اسکایپ برای ویندوز فون 8.0 و 8.1 متوقف می‌شود. البته کاربران ویندوز 8.0 و  8.1 موبایل، ویندوز RT، گوشی ها و تبلت های اندرویدی 4.0.3 و کمتر تا اوایل سال 2017 با وجود برخی محدودیت‌ها همچنان می‌توانند از اسکایپ استفاده کنند. در همین حال، مایکروسافت در حال انتقال اسکایپ از P2P به فضای ابری است، این کمپانی معتقد است این انتقال منجر به بهبود برخی از امکانات اسکایپ نظیر اشتراک گذاری فایلها، کیفیت تماس‌ها، اعتبار و تماس‌های تصویری می‌شود.

از آنجایی که سهم گوشی‌های ویندوز فون در بازار گوشی‌های هوشمند رو به نزول است هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای مایکروسافت وجود ندارد که زمان، انرژی و هزینه‌ای را صرف پشتیبانی از سیستم عاملی به جز ویندوز موبایل 10 کند. در این رابطه اگر گوشی شما از ویندوز 10 موبایل استفاده می‌کند می‌توانید برنامه Skype Preview را بر روی گوشی ویندوزی خود نصب کنید. این برنامه که از تماس تصویری و تماس‌های تصویری گروهی تا 25 نفر شرکت کننده پشتیبانی می‌کند را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.