مترجم مایکروسافت ، رقیبی سرسخت برای مترجم گوگل

مترجم مایکروسافت

طبق آخرین اطلاعات بدست آمده ، نخستین نسخه از اپلیکیشن مترجم مایکروسافت تحت نام Microsoft Translator به صورت اختصاصی برای ویندوز ۱۰ عرضه شد و در فروشگاه مایکروسافت قرار گرفت.

این اپلیکیشن قابلیت ترجمه ۵۰ زبان مختلف به صورت نوشتاری و حدود ۱۸ زبان را به صورت صوتی به یکدیگر ترجمه خواهد کرد .همچنین با استفاده از یک دوربین مخصوص ویندوز ۱۰ می‌توانید با گرفتن لنز بر روی تصاویر و اسناد ، اقدام به ترجمه مطالب موجود در گستره ای از این ۵۰ زبان نمایید.

از دیگر قابلیت های مترجم مایکروسافت می‌توان به ترجمه به صورت آفلاین و با عنوان Offline Mode، ترجمه گفتار به نوشتار و همچنین قابلیت ذخیره مطالب ترجمه شده اشاره کرد.

مایکروسافت می گوید که این اپلیکیشن به طور کاملاً اختصاصی برای ویندوز ۱۰ طراحی شده است که از هر لحاظی سهولت در استفاده کاربران در آن لحاظ شده است ضمناًاین اپلیکیشن در مرحله بتا و آغازین خود قرار دارد.
البته مایکروسافت باید تجدید نظری در طراحی رابط کاربری این اپلیکیشن بنماید چرا که رابط کاربری مترجم مایکروسافت با رنگ های خاکستری، مشکی و آبی آمیخته است که حس کسالت آوری را به کاربران دست می‌دهد.

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت هم اکنون به صورت رایگان در فروشگاه ویندوز ۱۰ قرار گرفته است و کاربران این نسخه از ویندوز مایکروسافت می‌توانند از طریق لینک زیر اقدام به دریافت آن نمایند:

دریافت:نسخه ویندوز ۱۰