امروز مایکروسافت در رویداد خبری خود از سیستم عامل ویندوز 10 اس پرده برداشت و در کنار آن نیز سرفیس لپ تاپ رو رونمایی کرد.

Panos Panay مسئول مایکروسافت در مورد Surface Laptop گفت: این لپ تاپ یکی از چیزهایی است که شما می‌خواهید. لپ‌تاپ سرفیس 1.2 کیلوگرم وزن دارد و ضخامت آن تنها 14.5 میلی‌متر است. صفحه نمایش آن 13.5 اینچی و با نسبت تصویر 3:2 بوده و کمترین حاشیه ممکن را دارد. در این لپ‌تاپ از لولا استفاده نشده. صفحه نمایش دارای 3.4 میلیون پیکسل بوده و باریکترین LCD با ماژول لمسی در بین تمامی لپ‌تاپ‌ها در آن قرار گرفته است.

Panos Panay در مورد سرعت سرفیس لپ تاپ گفت: سریع بودن این لپ‌تاپ از زمان کمی که آن برای انتقال از حالت آماده به کار تا اجرا لازم دارد، مشخص است. در واقع این یکی از ویژگی‌های ویندوز  10 اس بوده که نشان می‌دهد مایکروسافت تمرکز خود را بر روی افزایش سرعت بوت دستگاه‌هایی که با این سیستم عامل کار می‌کنند، قرار داده است

سرفیس لپ تاپ با پردازنده‌های core i5 و core i7 عرضه می‌شوند و طول عمر باتری آن‌ها 14.5 ساعت اعلام شده. قیمت نسخه core i5 این لپ‌تاپ با 4 گیگابایت رم 999 دلار خواهد بود.

Panay در رویداد خبری مایکروسافت گفت:

لپ‌تاپ سرفیس از مک بوک ایر 50 درصد سریعتر و همچنین از نسخه core i7 مک بوک پرو نیز سریع‌تر است. عمر باتری این لپ‌تاپ از هر مک بوکی که تا امروز وجود دارد، بیشتر است و آن را تبدیل به یکی از متعادل‌ترین لپ‌تاپ‌های می‌کند که تاکنون دیده‌اید.

همانگونه که در شایعات نیز دیدیم، کیبورد این دستگاه دارای کلیدهایی با ارتفاع 1.55 میلی‌متر بوده و دارای نور پس زمینه است. هیچ اسپیکری بر روی لپ‌تاپ وجود ندارد و اسپیکرها در پایین صفحه کلید قرار گرفته‌اند که این باعث اضافه شدن ویژگی دالبی به این لپ‌تاپ می‌شود.

در ادامه ویدیوی معرفی سرفیس لپ تاپ آمده است:

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید