مایکروسافت تولید سرفیس 3 را تا اواخر سال جاری متوقف می‌کند

بر اساس گزارش تازه‌ای از سوی کمپانی مایکروسافت ظاهراً برای مدت محدودی تبلت سرفیس 3 به فروش خواهد رسید و پس از مدتی این محصول به یک تبلت کاملاً کمیاب در بازار تبدیل خواهد شد. این گزارش حاکی از آن است که احتمالاً مایکروسافت قصد دارد تا روند تولید این محصول را کاهش دهد و موجودی این محصول در بازار را به کم‌ترین زمان ممکن برساند تا در نهایت اواخر سال جاری تولید این محصول به صورت کامل متوقف شود.

معلوم نیست که مایکروسافت امسال و یا سال آینده نسخه‌ی جدیدی از تبلت سرفیس را روانه بازار خواهد کرد یا نه؛ اما آن چه که مسلم است این کمپانی تأیید کرده که تولید تبلت سرفیس 3 تنها چند ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

کمپانی مایکروسافت تبلت سرفیس 3 را ماه مه سال گذشته رونمایی کرد. این محصول 499 دلاری مبتنی بر پردازنده اینتل اتم بوده و محصولی مناسب برای دانش آموزان و همچنین مصرف کنندگان عادی به شمار می‌رود. این محصول به صورت پیش‌فرض مجهز به سیستم عامل ویندوز 8.1 است که البته به کاربران اجازه به‌روزرسانی به ویندوز 10 مایکروسافت را نیز می‌دهد. هرچند که نسخه‌ی LTE این محصول نیز چندی پیش رونمایی شد.

تبلت سرفیس 3

یکی از سخنگویان کمپانی مایکروسافت می‌گوید از زمانی که حدود 1 سال پیش سرفیس 3 رونمایی شد، مایکروسافت با تقاضای زیادی از سوی کاربران مواجه شد که در اصل می‌توان موفقیت سرفیس 3 را قطعی دانست اما حالا دیگر این محصول در بازار محبوب نیست و فروش آن بسیار محدود شده است. این سخنگو رسماً تأیید کرده است که کمپانی مایکروسافت تنها تا دسامبر سال جاری به تولید این محصولات ادامه خواهد داد. مایکروسافت هنوز هیچ صحبتی در خصوص جانشین این تبلت نکرده است.

لازم به ذکر است که تبلت سرفیس 3 با سری تبلت‌های سرفیس پرو کاملاً متفاوت است. تبلت‌های سرفیس پرو 3 و سرفیس پرو 4 دارای امکانات قدرتمندی هستند که بعضاً مناسب کاربران حرفه‌ای بوده و از قیمت بالایی برخوردارند. تبلت سرفیس 3 از جمله تبلت‌های میان رده این کمپانی به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد که باید منتظر عرضه نسل جدیدی از آن با نام احتمالی سرفیس 4 باشیم.