مایکروسافت: ۶۹۹ هزار اپلیکیشن موبایل و PC در ویندوز استور

مایکروسافت: ۶۹۹ هزار اپلیکیشن موبایل و PC در ویندوز استور
مایکروسافت: ۶۹۹ هزار اپلیکیشن موبایل و PC در ویندوز استور

چند سال قبل، زمانی که اندروید و آی او اس برای افزایش اپلیکیشن‌های فروشگاه خود در حال رقابت بودند را به خاطر دارید؟ حالا چند سالی است مایکروسافت در حال تلاش برای افزایش اپلیکیشن‌های ویندوز استور می باشد و به نظر می‌رسد با ارائه اپلیکیشن‌های یونیورسال به این هدف نزدیک شده است. مایکروسافت می گوید: هم اکنون ۶۹۹ هزار اپلیکیشن در فروشگاه ویندوز استور وجود دارد که می توانند در تلفن های همراه، تبلت ها و سیستم‌های دسکتاپ ( PC ) مورد استفاده قرار گیرند.

Windows-Store-now-has-669000-apps

اگر به ژانویه ۲۰۱۴ برگردیم، پی می‌بریم آماری که مایکروسافت از تعداد اپلیکیشن‌های ویندوز استور ارائه کرده، نسبت به آن تاریخ ۶۷ درصد رشد داشته است. از آنجایی که این رقم همه اپلیکیشن‌های ویندوز استور را شامل می شود، بنابراین تعداد واقعی اپ‌های موبایل کمتر از این آمارمی باشد. اما با تبدیل‌شدن بیشتر اپ‌ها به یونیورسال، در آینده نزدیک تعداد آنها افزایش و ویندوز استور نظم بیشتری پیدا خواهد کرد.Windows-Store-now-has-669000-apps (1)

افزایش اپلیکیشن های ویندوز استور نشان دهنده یک موفقیت برای مایکروسافت است. اما این فروشگاه هنوز از کمبود اپ های مهم و باکیفیت رنج می برد.

در حالی که اپلیکیشن‌های جدید به سرعت برای اندرودید و آی او اس منتشر می شوند، اما انتشار آنها برای ویندوز با تاخیر چند ماهه صورت می گیرد و آپدیتی برای آنها ارائه نمی شود. برای مثال اپلیکیشن اینستگرام حدودا ۲ سال قبل برای ویندوز منتشر شد ولی از آن زمان به بعد حتی یک آپدیت هم برای آن ارائه نشده و هنوز این اپ در نسخه آزمایشی به سر می برد.

After-two-years-the-version-of-Instagram-available-for-Windows-Phone-is-still-in-Beta

به هر حال تعدادی از مشتریان به کمبود اپلیکیشن‌های اصلی ویندوز اهمیتی نمی دهند و یک گوشی ویندوزی تهیه می کنند. توسعه دهندگان هم به این دلیل که بازار گوشی های ویندوزی بسیار کوچک است، خود را به زحمت توسعه اپ‌های ویندوزی نمی اندازند.

در آخر مایکروسافت باید دلیل قانع کننده ای در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد تا اپلیکیشن‌های خود را برای پلتفرمش ارائه کنند یا مثل بلک‌بری، مجبور به آوردن اپ‌های اندرویدی به ویندوز موبایل خواهد شد. به خاطر داشته باشید که مایکروسافت هنوز غول نرم‌افزاری دنیاست و این کمپانی در حال حاضر بیشتر از فروش گوشی های ویندوزی از پتنت‌هایش که در اندروید استفاده شده کسب درآمد می‌کند.