نام کامپیوتر همه کاره مایکروسافت احتمالا «سرفیس استودیو» خواهد بود

شرکت ردموندی مایکروسافت تا چند روز دیگر از یک رویداد خبری میزبانی خواهد کرد که انتظار میرود طی آن یک سخت افزار جدید از خانواده سرفیس رونمایی شود. با توجه به آن که به احتمال خیلی زیاد سال جاری گوشی هوشمند سرفیس مایکروسافت معرفی نمی‌شود و هیچ محصول دیگری در دست معرفی نیست، شایعات عنوان میکنند که این سخت افزار در واقع یک کامپیوتر همه کاره یا  All-in-On با برند سرفیس خواهد بود. در همین راستا گزارش جدیدی منتشر شده که خبر از احتمال انتصاب نام «سرفیس استودیو» به این کامپیوتر همه کاره می‌دهد. این نخستین باری است که در خصوص نام کامپیوتر همه کاره سرفیس مایکروسافت خبری را می‌شنویم.

«برایان کانروی» مشاور حقوقی علائم تجاری معتقد است اخیراً وی پتانسیلی را یافت کرده که میتواند نام کامپیوتر همه کاره مایکروسافت را بازگو کند. او عادت دارد که از روی علائم تجاری به ثبت رسیده محصولات نام آن‌ها را پیدا کند و در همین راستا نیز تا به حال نام AirPods اپل و حتی Harry Potter and the Cursed Child را نیز توانسته به درستی حدس بزند.

کانروی علامت تجاری از مایکروسافت را برای “Surface Dial”، “Dial,” و همچنین “Surface Studio” مشاهده کرده است. این علائم تجاری توسط یک شرکت اسلوونیایی مرموز به ثبت رسیده که به عقیده او مربوط به دفتر مایکروسافت در اسلوونی خواهد بود. این امکان پذیر نیست که یک شرکت گمنام اسلوونیایی پول و زمان زیادی را برای به ثبت رساندن چنین علائم تجاری صرف کند؛ چرا که در حال حاضر علائم تجاری سرفیس متعلق به بخش نرم افزاری و سخت افزاری مایکروسافت بوده و سایر شرکت‌ها برای استفاده از آن مستلزم هزینه‌های سنگینی هستند.

به همین دلیل است که به احتمال بسیار زیاد مایکروسافت از نام سرفیس استودیو برای کامپیوتر جدید خود استفاده خواهد کرد. در حال حاضر این شرکت هیچ کدام از صحبت‌های فوق را تأیید نکرده تا کماکان تا فردا و رویداد رسمی مایکروسافت منتظر بمانیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید