آیا سرفیس فون مایکروسافت مخصوص مشتریان تجاری خواهد بود؟

سرفیس فون مایکروسافت

«کوین گالو» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت ویندوز اعلام کرده است که گوشی هوشمند آینده این شرکت (که به احتمال زیاد و به نقل از منابع نامشخص سرفیس فون خواهد بود) یک محصول بالارده بوده که می‌تواند قشر مشتریان تجاری و حرفه‌ای را در بر گیرد. در واقع به احتمال خیلی زیاد این محصولات دارای قدرت بسیار زیادی بوده که حتی می‌توانند جایگزین مناسبی برای کامپیوترهای شخصی باشند.

بنا بر آخرین گزارشت ویندوز فون مایکروسافت در حال از دست دادن سهم کم خود از بازار است. ویندوز 10 موبایل آن چیزی نشد که مایکروسافت انتظارش را داشت. لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال نیز به واسطه عدم تکمیل ویندوز 10 موبایل در اپلیکیشن‌ها بسیار محدود بودند تا بسیاری از کاربران حتی به سمت این سیستم عامل نگاه هم نکنند. بر این اساس مایکروسافت به طور قابل توجهی طی چندین سال گذشته تجارت بخش تلفن همراه خودش را از دست داده است و حتی این کمپانی به تازگی نام تجاری گوشی‌های هوشمند نوکیا را که تصاحب کرده بود را نیز به فروش رساند. با توجه به مبارزات و تلاش‌های بی وقفه مایکروسافت در بازار گوشی‌های هوشمند خیلی‌ها شاید متعجب شوند که چرا این کمپانی همچنان در این بازار مشغول فعالیت است؟

کوین گالو در طی برگزار تور Build این کمپانی اشاره کرده است که این کمپانی به همین آسانی ویندوز 10 موبایل را از دست نخواهد داد. رجیستر می‌نویسد که گالو عنوان کرده است مایکروسافت در آینده قصد دارد تا تمرکز بیشتری را در بخش ویندوز قرار دهد و سرمایه‌های تازه‌ای نیز به این بخش تزریق خواهد شد تا نسخه موبایلی سیستم عامل این کمپانی به تکامل برسد. گالو گزارش می‌دهد که استراتژی گذشته مایکروسافت ورود به بخش میان رده‌ها بوده که این کار هرگز برای ردموندی‌ها سودآور نبوده است. گالو در حالی که مشخص نکرده نام محصول آینده مایکروسافت سرفیس فون است، عنوان کرده که این کمپانی با ارائه امکاناتی گسترده قصد دارد تمرکز ویژه‌ای را بر روی بخش بالارده بازار قرار دهد. وی در اینباره می‌گوید:

ما مسیری را طی می‌کنیم که در آن ویندوز دسکتاپ کامل و همه چیز تمام را ارائه کرده‌ایم و در کنار آن محصولات بالارده‌ی موفقی نظیر سرفیس‌ها را نیز روانه بازار کرده‌ایم. حتی بسیاری از تولیدکنندگان نیز با استفاده از آن محصولات بالارده خود را روانه بازار کرده‌اند.

وی در ادامه توضیح می‌دهد که گوشی هوشمند آینده این کمپانی، مصرف کنندگان تجاری و حرفه‌ای را هدف قرار داده است. شایعت قبلی ادعا می‌کنند که سرفیس فون مایکروسافت به همراه یک پردازنده قدرتمند نظیر اسنپدراگون 830، همراه با 8 گیگابایت ظرفیت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی عرضه خواهد شد که ویژگی Continuum نیز در کنار این مشخصات قدرتمند قرار گرفته است.