مدیاتک از پردازنده‌های مدرن Helio X23 و Helio X27 رونمایی کرد

مدیاتک از پردازنده‌های مدرن Helio X23 و Helio X27 رونمایی کرد

شرکت تایوانی مدیاتک امروز از دو پردازنده جدید خود با نام Helio X23 و Helio X27 رونمایی کرده است. دو مدل معرفی شده ارتقاء یافته گل سرسبد مدیاتک، یعنی X20 هستند. تراشه‌های مورد نظر با استفاده از فناوری سه بعدی مدیاتک ساخته شده و دارای 10 هسته پردازشی هستند که دارای آرایشی به صورت دو هسته ARM Cortex-A72 و هشت هسته ARM Cortex-A53 است.

هلیو ایکس 27 دارای کلاک 2.6 گیگاهرتزی است که این عدد برای واحد گرافیک آن به 875 مگاهرتز می‌رسد. شرکت سازنده ادعا می‌کند که این مدل تا 20 درصد نسبت به Heli X25 عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد. در قمست پردازش تصویر نیز هر دو پردازنده به‌روزرسانی شده‌اند و اکنون پردازنده تصویری imagiq از وضوح بالاتری برای عکاسی، فوکوس سریع‌تر (تکنولوژی تشخیص فازی) و استفاده از دو هسته مجزا برای بهبود نتایج نهایی است. پشتیبانی از وضوح بالا، اشباع رنگ و کنترل نور دهی در کنار پشتیبانی از دیافراگم‌های باز این پردازنده را برای استفاده در گوشی‌های داری دو دوربین در پشت مناسب می‌کند.

mediatek_generic_1480598672334علاوه بر این، هر دو تراشه از ویژگی بررسی خودکار ولاتاژ خروجی، به صورت خودکار قدرت جریان انرژی را کنترل و بهبود می‌دهند، مدیاتک با تکیه بر این تکنولوژی قول کاهش دما پردازنده و همچنین کاهش مصرف انرژی را تا 15 درصد داده است.

مدیاتک عنوان کرده است که بزودی گوشی‌های مبتنی بر پردازنده‌های Helio X23 و X27 در دسترس قرار خواهند گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید