بروزرسانی اندروید ۵٫۱ برای Moto E (2015) LTE عرضه شد

مدل ۲۰۱۵ گوشی هوشمند Moto E (2015) LTE، که ساخت موتورولا می باشد جزو تلفن های هوشمند ارزان قیمت به حساب می آید. اما علیرغم مشخصات سخت افزاری پایین این گوشی، موتورولا اخیرا بروزرسانی اندروید ۵٫۱ آبنبات چوبی را برای آن منتشر کرده است. Moto E 2015 از یک گیگابایت رم به همراه پردازنده Snapdragon 410 و همچنین ۸ گیگابایت حافظه داخلی بهره می برد، و با این بروزرسانی موتورولا نشان داد که اندروید آبنبات چوبی قابل عرضه بر روی مشخصات سخت افزاری پایین نیز می باشد. با این حال گوشی هایی در رده مشابه این گوشی مانند One Mini 2 شرکت HTC که حتی قویتر از Moto E 2015 می باشد این بروزرسانی را دریافت نکرده اند.

بهبود های این بروزرسانی تقریبا تمام بخش های گوشی را شامل می شود. با این بروزرسانی دوربین گوشی توانایی ثبت عکس های با کیفیت تری را در نور کم خواهد داشت همچنین قابلیت viewfinder دوربین جلویی نیز تقویت می شود. یک قفل صفحه اضافه شده که در صورت گم شدن و یا دزدیده شدن گوشی می توانید مطمئن باشید که شخص دیگری به اطلاعات شما دسترسی نخواهد داشت. همچنین از این به بعد در هنگام ظاهر شدن اعلان های heads-up می توانید به راحتی با کشیدن اعلان به خارج از صفحه، خواندن آن را به وقت دیگری موکول کنید، به عبارتی با این کار اعلان از صفحه حذف می شود ولی کماکان در قسمت اعلان ها باقی خواهد ماند.

motoe2015همچنین بهبودهایی نیز در بخش تنظیمات سریع (quick settings) صورت گرفته است. در این بخش می توان کاشی ها را به سمت پایین کشید و یا حتی با لمس طولانی مدت، آنها را پنهان کرد. همانند سایر دستگاه های اندرویدی مجهز به اندروید ۵٫۱ آبنبات چوبی، بخش کنترل شدت صدا و همچنین تنظیمات بخش صدای گوشی نیز بهبودهایی را به خود دیده اند. شما می توانید با لمس آیکون زنگ، حالت هشدار صوتی اعلان ها را در هنگام پخش آهنگ، عوض کنید.

این بروزرسانی بهبودهای دیگری نیز دارد و با برطرف کردن برخی مشکلات گوشی باعث بهبود عملکرد آن می شود.

منبع: androidauthority.com