موتو ایکس هنوز هم به کار خود ادامه خواهد داد؛ موتو زد پرچم‌دار جدید موتورولا

موتو زد پرچمدار و جایگزین موتورولا موتو ایکس

کمپانی لنوو چندین ساعت پیش از دو محصول جدید خانواده تازه متولد شده موتو زد رونمایی کرد. این محصولات که از مشخصات کاملاً بالارده و همپای پرچم‌داران بزرگ دنیا برخوردارند، موتو زد (Moto Z) و نسخه قدرتمندتر آن موتو زد فورس (Moto Z Force) نام دارند.

خانواده موتو زد پرچمداران جدید موتورولا؛ موتو ایکس دیگر یک خانواده میان رده خواهد بود

با توجه به‌اضافه شدن این محصولات بالارده توسط موتورولا لنوو بسیاری از منابع اخبار مختلفی را منتشر کردند که بر اساس آن دیگر لنوو قصد ندارد تولید خانواده موتو ایکس را ادامه دهد. اما ظاهراً چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. با مقایسه دو خانواده موتو ایکس و موتو زد با یکدیگر درمیابیم که این دو محصولات کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. این بدان معناست که ما می‌توانیم در آینده انتظار عرضه محصولات جدیدی از خانواده موتو ایکس را نیز داشته باشیم. موتورولا لنوو در این باره می‌گوید:

Moto X هنوز زنده است و به‌خوبی فعالیت می‌کند. حتی ما اخیراً گوشی هوشمند موتو ایکس فورس (Moto X Force) را نیز به بازارهای بین‌المللی بیشتری عرضه کرده‌ایم. موتو ایکس و موتو زد هر دو خصوصیات خوبی را ارائه می‌دهند؛ اما آن‌ها در نهایت دارای تجربیات متفاوتی هستند و ما نیز آن‌ها برای مصرف‌کنندگانی می‌سازیم که به یک هندست بالارده و قدرتمند نیاز دارند. گیک‌ها و عاشقان تکنولوژی در حال حاضر علاقه‌مند هستند تا گوشی‌های هوشمند موتو زد را همراه با ماژول‌های موتو مودز آن تجربه کنند. به همین خاطر تمرکز فعلی ما بر روی این گروه از محصولاتمان خواهد بود.

اگر چه هنوز هم به نظر می‌رسد که خود موتورولا علاقه‌مند است تا سری زد محصولات خود را جایگزین سری ایکس گوشی‌های هوشمند موتو کند. این جریان به نحوی خواهد بود که در آینده نیز محصولات بالارده این کمپانی در زیرمجموعه خانواده موتو زد عرضه خواهد شد و محصولات موتو ایکس بیشتر به سمت مشخصاتی میان‌رده خواهند رفت. ناگفته نماند که موتو ایکس یکی از محبوب‌ترین محصولات تولید شده توسط موتورولا است.

نظر شما در خصوص گوشی‌های هوشمند موتو زد چیست؟ به نظر شما لنوو می‌تواند با ایجاد چنین تحولی در محصولات موتورولا موتو، آن را بار دیگر به سطح نخست جهانی گوشی‌های هوشمند برساند؟