پشتیبانی از اپل واچ در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن نست

به‌روزرسانی شدن اپلیکیشن نست

یکی از فواید داشتن خانه‌ای هوشمند این است که برخلاف لوازم خانگی سنتی، در این خانه‌ها می‌توانید تمام ابزارها و وسایل محل سکونت خود را از راه دور کنترل کرده، برنامه‌ریزی کنید و تنظیمات مختلف را بر روی آن‌ها اعمال کنید؛ بدون اینکه مجبور باشید از بستر گرم و نرم خود خارج شوید!

خانه هوشمندکمپانی نست لبز (Nest Labs) یکی از پیشگامان این عرصه بوده و در زمینه تولید دستگاه‌های اتوماسیون خانگی با قابلیت برنامه‌ریزی، یادگیری خودکار و … فعالیت دارد. همچنین شایان ذکر است که کلیه ابزار و تجهیزات هوشمند نست بوسیله اپلیکیشن اختصاصی آن که بر روی گوشی هوشمند کاربر نصب می‌شود قابل کنترل می‌باشند. اما خبر خوب اینکه به تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای اپلیکیشن این شرکت منتشر شده و با عرضه شدن این به‌روزرسانی، به نظر می‌رسد کنترل خانه‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی نست بسیار راحت‌تر از قبل خواهد شد.

دوربین نست
دوربین نست

اپلیکیشن نست برای سیستم عامل آی او اس در حال حاضر بروزرسانی شده و پشتیبانی از ساعت هوشمند اپل، یعنی اپل واچ نیز به آن اضافه شده است. بنابراین از این پس کاربران قادر خواهند بود تا از ساعت اپل واچ نیز برای کنترل خانه هوشمند خود استفاده کنند و این مسئله می‌تواند کاملاً کارآمد و مفید باشد.

محافظ نست
محافظ نست

با اینکه نمی‌توان این به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن نست را به عنوان تحولی در عرصه کنترل لوازم هوشمند خانگی قلمداد کرد اما مطمئناً می‌تواند به ارتقای کیفیت زندگی در خانه‌های هوشمند کمک فراوانی کرده و تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر از گذشته را برای کاربران به ارمغان آورد. بروزرسانی مذکور هم اکنون از طریق اپ استور آیتونز قابل دریافت بوده و برای کنترل تمامی تولیدات نست، از قبیل محافظ نست، ترموستات هوشمند نست، دوربین نست و دراپ‌کم، قابل استفاده است.

ترموستات هوشمند نست
ترموستات هوشمند نست

البته در این به‌روزرسانی جدید، به غیر از اضافه شدن پشتیبانی از اپل واچ، تغییرات دیگری نیز اعمال شده که از آن جمله می‌توان به قابلیت پخش زنده دوربین و امنیت بخشیدن به آن با تعیین رمز عبور، پشتیبانی از دقت تصویری 1080p در دراپ‌کم پرو (Dropcam Pro)، قابلیت تنظیم خودکار کیفیت ویدیویی برای دریافت تصاویری نرم و روان از دوربین‌ها و چندین و چند مورد دیگر، اشاره نمود.