نت فلیکس از دسترس کاربران ایرانی خارج شد! فیلترینگ یا اختلال؟

نت فلیکس در ایران

نت فلیکس که یکی از خدمات دهندگان سرویس‌های ویدیویی و پخش آنلاین فیلم محسوب می‌شود چندی پیش در خلال نمایشگاه CES 2016 اعلام کرد که خدمات خود را در 130 کشور دنیا از جمله ایران گسترش خواهد داد.

به دنبال انتشار خبر بازگشایی نت فیکس در ایران، خبرگزاری تسنیم طی گزارشی با عنوان «پرواز نتفلیکس به ایران» این موضوع را تحلیل و بررسی کرد و پای مسئولین را به میدان کشید.

تا پیش از این، سرویس نت فلیکس از سوی کمپانی خدمات دهنده، به روی کاربران ایرانی مسدود شده بود اما روز گذشته این سرویس ارائه خدمات خود را در ایران آغاز کرد، اما به دلایل نامشخصی چیزی نگذشت که این سرویس دوباره از دسترس کاربران ایرانی خارج شد.

در مقاله تحلیلی خبرگزاری تسنیم آمده بود که:

علی‌رغم اینکه نتفلیکس اکنون برای ایرانیان فیلتر نیست اما با توجه به اینکه مدیر عامل این شرکت صراحتا اعلام کرده به ایران هم می‌آید و شاید حتی زبان فارسی برای این سایت ارائه شود، باید منتظر فیلتر شدن این سایت که قطعا محتوای تحت نظارت نهادهای ذی‌ربط ندارد، باشیم.

چیزی نگذشت که این پیش‌بینی به حقیقت تبدیل شد و وب سایت نت فلیکس از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. با این حال هنوز صفحه معروف پیوندها در هنگام باز کردن این سایت در همه جا دیده نمی‌شود و امکان دارد این اتفاق به دلایلی یک محدودیت موقت از سوی ایران باشد.

نظر شما چیست؟