گوگل امکان بریک از راه دور را به اندروید می آورد

گوگل امکان بریک از راه دور را به اندروید می آورد

گوگل در پی اضافه کردن قابلیتی به Android’s Device Manager وب سایت خود است تا از طریق آن امکان پاک کردن تمامی اطلاعات را به صورت از راه دور در اختیار کاربران قرار دهد. اندروید Device Manager یکی از زیر شاخه های سایت گوگل است که در هم اکنون امکانات خوبی برای کنترل، قفل یا پیدا کردن مکان گوشی گمشده ارائه می کند.

این سیستم همانند هر سیستم دیگر دارای باگ بوده و در برخی از شرایط خاص، قادر به پاسخ گویی مناسب و کاربردی نیست. اما برخی برنامه نویسان با بررسی کدهای متن باز این سامانه متوجه کدهایی شدند که از طریق آن کاربران می توانند با یک فرایند ساده تمامی اطلاعات روی گوشی خود را پاک کنند. این دستور می تواند علاوه بر پاکسازی اطلاعات، پارتیشن های مربوط به بازیابی اطلاعات را نیز به طور تمام و کمال از بین ببرد و به این روش از دسترسی سارقان به اطلاعات جلوگیری کند و در این حالت گوشی بریک شده و کاملا بی استفاده خواهد شد.

تولید کنندگان گوشی می توانند محدودیت هایی را بر این سامانه اعمال کنند و برای مثال برخی از پارتیشن ها بعد از جرای این دستور همچنان در دسترس باقی بمانند تا در صورت نیاز بتوان اسمارت فون را به حیات برگرداند. گزینه ای نیز برای پاک سازی حافظه SD کارت نیز در نظر گرفته شده تا اطلاعات موجود در آن نیز پاک و غیر قابل بازیابی شود.

قابل ذکر است که اگر تمام پارتیشن های یک موبایل حذف شوند، دیگر امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت، مگر اینکه شرکت تولید کننده پارتیشن های سیستمی آن را  مجددا بازیابی کند.