تأمین انرژی فروشگاه اپل در سنگاپور توسط انرژی خورشیدی

فروشگاه اپل در سنگاپور

سالیانی است که در کشورهای توسعه یافته، کمپانی های بزرگ جهت حفظ هرچه بهتر محیط زیست، برای تامین انرژی خود به سمت استفاده از انرژی های پاک نظیر انرژی خورشیدی روی آورده اند. از این رو کمپانی اپل نیز به دنبال آن است تا نخستین فروشگاهش را با استفاده از انرژی های پاک در کشور سنگاپور احداث نماید. این کمپانی همواره قصد داشته است تا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تکنولوژی در جهان، در زمینه ی استفاده از انرژی های پاک نیز جزو پیشروان باشد.به گفته کمپانی اپل، تمامی انرژی مورد نیاز فروشگاه اپل در سنگاپور به صورت کامل و بدون هیچ وابستگی به برق های شهری، از طریق انرژی خورشیدی تأمین خواهد شد.

برای استفاده از انرژی خورشیدی اپل با یک شرکت سنگاپوری به نام ” Sunseap Group ” یک قرار داد همکاری را به امضا رسانده است که بر اساس این قرارداد، شرکت سان سیپ موظف است تا با نصب پنل های خورشیدی بر روی بیش از ۸۰۰ ساختمان در سنگاپور، انرژی مورد نیاز فروشگاه تازه تاسیس اپل را تأمین کند.با پنل های استفاده شده بر روی این ساختمان ها چیزی حدود ۵۰ مگاوات انرژی تولید می‌شود که این حجم معادل تامین برق بیش از ۹۰۰۰ خانه است.البته به گفته این شرکت ۳۳ مگاوات از این سهم به فروشگاه اپلتعلق خواهد گرفت.

در این راستا لیزا جکسون، معاون بخش پیشگامان محیط زیست،سیاسی و اجتماعی کمپانی اپل متذکر شده است :

” ما از این بابت خرسندیم که به واسطه همکاری با دولت سنگاپور، در صدد استفاده از راه های جدیدی برای استفاده از انرژی خورشیدی ابتدا در سطح کوچک همانند فروشگاه اپل در سنگاپور و سپس در سطح کلان از جمله شهرها و روستاها خواهیم بود و همچنین از این بابت نیز بسیار خرسندیم که با این راه حل، به هدف اصلی خود مبنی بر بهره مند شدن از ۱۰۰% انرژی تجدیدپذیر در سرتاسر جهان نزدیک شده ایم. “

فروشگاه اپل در سنگاپور

کمپانی اپل در حال حاضر صدها فروشگاه در کشورهای مختلف احداث کرده است و همانطور که می‌دانید تقاضا جهت خرید محصولات اپل در تمامی کشورهای دنیا پیشرفت چشمگیری را به همراه داشته است، به دنبال آن اپل در صدد آن است تا نخستین فروشگاه خود را در این کشور جنوب شرقی آسیا احداث کند.فروشگاه اپل به وسعت ۱۵۰۰ متر، در منطقه تجاری سنگاپور و خیابانی با نام اورچارد احداث خواهد شد.