بدافزار جدید در پلی استور گوگل کشف شد

یکی از راه‎های قابل اطمینان جلوگیری از آلوده شدن دستگاه‎های اندرویدی به بدافزارها، دریافت برنامه‎ها از فروشگاه رسمی گوگل یعنی پلی استور است. معمولا کاربران می‎توانند مطمئن باشند که اپلیکیشن‎های قرار گرفته در پلی استور دارای محتوای مخربی نیستند. در سوی دیگر دانلود اپلیکیشن‎ها از منابع غیر رسمی می‎تواند ریسک بیشتری را در پی داشته باشد. اما پلی استور نیز همیشه امن نیست!

گاهی کد‎های بدافزارها به برنامه‎ها و یا بازی‎ها رخنه می‎کنند و کاربران نیز بدون اطلاع از این مسئله چنین اپلیکیشن‎هایی را از پلی استور دریافت می‎کنند. در تازه‎ترین گزارش بدافزاری به نام DressCode در میان اپلیکیشن‎های گوگل پلی یافت شده است. شرکت امنیتی Check Point که اولین بار خبر از این بدافزار داده است اعلام کرده در مجموع 40 اپلیکیشن در پلی استور آلوده به DressCode هستند. هم‎چنین بدافزار مذکور توانسته به 400 برنامه در منابع غیر رسمی نیز رخنه کند.

این بدافزار در دستگاه‎های آلوده موجب ایجاد بات‎نت (botnet) می‎شود. هکرها از این بدافزار برای ایجاد کلیک‎های جعلی بر روی تبلیغات استفاده می‎کردند و از این طریق به کسب درآمد می‎پرداختند. البته امکان استفاده از بات‎نت‎ها برای مقاصد بزرگتر مانند دسترسی به سرورها و فایل‎های دیگر شرکت‎ها نیز وجود دارد. گوگل از وجود این بدافزار مطلع شده است و در حال بررسی اپلیکیشن‎های آلوده است. بیشتر این اپ‎ها بازی‎های طراحی لباس کودکان هستند و علت انتخاب نام DressCode نیز همین مسئله است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید