گوگل قوانین آپدیت دستگاه‌های نکسوس را تغییر داد: آپدیت ماهیانه به مدت سه سال

google nexus
آپدیت دستگاه‌های نکسوس

گوگل همان‌طور که قول داده بود در حال انتشار وصله امنیتی حفره Stagefright برای دستگا‌های نکسوس است، اما خبر بزرگ‌تری که در کنار این خبر منتشر شد قوانین جدید آپدیت این دستگاه‌هاست. از این به بعد گوگل تقریباً هر ماه وصله‌های امنیتی جدیدی برای دستگاه‌های نکسوس منتشر خواهد کرد که البته واکنشی به برنامه جدید آپدیت گوشی‌های گلکسی سامسونگ است. گوگل همچنین مدت زمانی که این آپدیت‌ها را دریافت می‌کنید به صورت رسمی اعلام کرد.

وصله Stagefright امروز منتشر می‌شود و باید در آینده انتظار وصله‌های بیشتری برای دستگاه‌های نکسوس را داشته باشیم. گوگل خود را متعهد کرده است که این آپدیت‌های ماهانه را به مدت سه سال بعد از حضور دستگاه در گوگل استور یا 18 ماه بعد از حذف آن از این فروشگاه ادامه دهد (و هر کدام که طولانی‌تر است انجام خواهد شد). همچنین آپدیت‌های اصلی سیستم عامل نیز برای مدت دو سال عرضه می‌شوند.

با وجود قوانین جدید آپدیت گوگل و سامسونگ واکنش دیگر تولیدکنندگان جالب خواهد بود. آیا آن‌ها نیز به این صف خواهند پیوست؟ با این حال انتظار نمی‌رود که تولیدکنندگان کوچک‌تر توانایی رقابت با این دو شرکت در این زمینه را داشته باشند.

androidpolice