کشف یک حفره امنیتی جدید در تلفن هوشمند ال‌جی G3

حفره امنیتی Smart Notice ال جی G3

اگر شما از تلفن هوشمند ال جی G3 استفاده می‌کنید، قطعاً به تازگی با دستیار Smart Notice مشکلاتی را پیدا کرده اید. اسمارت نوتیک یک دستیار کوچک و سریع است که به صورت پیشفرض بر روی دستگاه‌های کمپانی ال‌جی نصب می‌باشد و به کاربران خودش اطلاعات ارزشمندی را قبل از آنکه حتی چیزی بیان کند در اختیار می‌گذارد. درواقع اسمارت نوتیک قادر به انجام کار‌هایی است که گوگل ناو از انجام بسیاری از آن‌ها ناتوان است. هرچند که شباهت‌هایی نیز بین هردو آنها وجود دارد ولیکن کاربرد‌هاشان بسیار متفاوت است و به طریقی بیشتر بر اعمال شما در گوشی‌تان کنترل، مدیریت و راهنمایی دارد تا اینکه بخواهد دائم به جستجوی موارد درخواستی شما در اینترنت وابسته باشد.

بنابراین بهتر است تا زمانی که کمپانی اقدام به رفع مشکلات به وجود آمده و ترمیم این حفره امنیتی نمایند، شما اسمارت نوتیک دستگاه خور دا به حالت غیرفعال نمایید. این حفره امنیتی برای نخستین بار توسط یک شرکت امنیتی سایبری شناسایی شد و آن را SNAP نام گذاری کرده اند. حفره امنیتی اِسنَپ به مهاجمین احتمالی اجازه می‌دهد تا کد دلخواه خود را بر روی تلفن هوشمند شما اجرا کرده و اطلاعات خصوصی شما را دزدیده و سپس سیستم شما را از کار بی اندازند. علت اصلی این مشکل هم از آنجایی سرچشمه می‌گیرد که اسمارت نوتیک این امکان را به شما نخواهد داد تا اعتبار داده‌های ثبت شده به وسیله کاربر را مشاهده نمایید.

به گفته منبع این آسیب پذیری تنها بر روی تلفن هوشمند ال جی G3 اتفاق خواهد افتاد. اگر چه برای احتیاط بیشتر بهتر است که دارندگان تلفن‌های جدیدتر از این مدل مانند G4 نیز تا ترمیم کامل مشکل، اقدام به غیرفعال کردن “اسمارت نوتیک” دستگاه خود نمایید.

محققین BugSec نیز در این باره اعلام کرده اند که تا کنون سرقت اطلاعاتی از سوی دارندگان این تلفن‌های همراه گزارش نشده است ولیکن آنها اصرار دارند که به جهت آسیب پذیری فوق العاده‌ی دستگاه‌ها در مقابل این حفره امنیتی تازه، کمپانی ال‌جی هرچه سریعتر در قالب یک بروزرسانی و یک پچ، اقدام به رفع و رجوع این مشکل کند تا از اعتبار این کمپانی کره ای نزد کاربرانش بیش از این کاسته نشود.