نیکو 360 می‌خواهد لقب کوچک‌ترین دوربین 360 درجه را به خود اختصاص دهد

نیکو 360

در حال حاضر دوربین‌های 360 درجه مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته ممکن است اندازه این دوربین‌ها به نظرتان کمی بزرگ و بد قواره به نظر برسد که در این صورت خبر خوشحال کننده‌ای برایتان داریم. به تازگی یک کمپین تامین بودجه برای دوربین موسوم به «نیکو 360» (Nico360) در وب‌سایت Indiegogo به راه افتاده است که بنا به ادعای سازندگان آن، می‌تواند کوچک‌ترین دوربین 360 درجه دنیا لقب بگیرد.

نیکو 360 از زوایای مختلفاگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم، بسیاری از دوربین‌های 360 درجه کنونی نیز در مقایسه با دوربین‌های DSLR (دوربین تک‌لنزی بازتابی – Digital Single-lens Reflex Camera) از انداره کوچک‌تری برخوردار هستند، اما با این وجود اگر به دنبال محصولی هستید که همانند دوربین‌های GoPro به راحتی درون جیب جا شود و از این بابت به مشکلی برنخورید، در این صورت باید گفت نیکو 360 مختص شما طراحی شده است. این دوربین 360 درجه مجهز به دو سنسور 16 مگاپیکسلی ساخت سونی بوده و قادر خواهد بود تا ویدیوهایی با دقت تصویری 2560 در 1440 پیکسل و نرخ 30 فریم در ثانیه ضبط نماید. به علاوه، کاربران این دوربین قادر خواهند بود تا از تصاویر و ویدیوهای تهیه شده توسط آن جهت تولید محتوا برای هدست‌های واقعیت مجازی استریوسکوپیک نیز استفاده نمایند.

نیکو 360 به راحتی در جیب جا می‌شود
نیکو 360 به راحتی در جیب جا می‌شود

نیکو 360 از ماونت 1/4 اینچی (Mount: به برآمدگی محل اتصال لنز به دوربین گفته می شود) برخوردار بوده و همچنین امکان اتصال کارت‌های میکرو اس دی (microSD) نیز در آن مهیا شده است. به علاوه، کاربران این دوربین 360 درجه قادر خواهند بود تا از حالت‌های مختلفی تحت عناوین حالت مسطح، حالت کره‌ای، حالت سیاره‌ای و بالاخره حالت وی آر (VR) جهت ثبت تصویر و ویدیو استفاده کنند که انتخاب هر یک از این حالت‌ها، نتایج مختلفی را بسته به اینکه کاربر قصد ثبت چه نوع محتوایی داشته باشد، در پی خواهد داشت.

نیکو 360 کوچک‌ترین دوربین 360 درجه دنیانیکو 360 از ویژگی پخش زنده تصاویر از طریق بلوتوث و یا وای فای نیز پشتیبانی خواهد کرد. قیمت این دوربین 360 درجه کوچک، برابر 200 دلار تعیین شده است که البته کسانی که به کمپین تامین بودجه آن در Indiegogo بپیوندند، می‌توانند تنها با پرداخت 100 دلار آن را تهیه نمایند. سازندگان این دوربین وعده داده‌اند اگر تامین بودجه مورد نیازشان با موفقیت انجام شود، احتمالاً در ماه اکتبر (مهر ماه) نیکو 360 را روانه بازار خواهند کرد. اگر شما نیز به این دوربین کوچک و دوست داشتنی علاقه‌مند شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به صفحه وب آن در Indiegogo، اطلاعات بیشتری کسب کنید و حتی در صورت تمایل به جمع حامیان مالی آن اضافه شوید.