کنسول Nintendo 3DS و تجربه 20 میلیون فروش در ژاپن!

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS یک کنسول دستی است و همانطور که از نام آن پیداست ساخته شده توسط کمپانی محبوب نینتندو می‌باشد. در واقع Nintendo 3DS را می‌توان جایگزینی برای کنسول‌های دستی خانواده دی اس و دی اس آی نامید.این کنسول دارای قابلیت سه بعدی نیز بوده که جهت تبدیل بازی‌های دو بعدی به سه بعدی شما باید از عینک‌های مخصوص به خود استفاده نمایید. همواره کیفیت نمای گرافیکی بازی‌های این کنسول با کنسول‌های نسل هفتمی ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 مقایسه شده است.

حال این کنسول در فاصله 5 سالگی از نخستین عرضه خود توانسته است در بازار خود کشور ژاپن به فروشی بیش از 20 میلیون واحد دست پیدا کند. این آمار در حالی اعلام می‌شود که در سال اولیه ظهور کنسول Nintendo 3DS ، شاید کمتر کسی انتظار فروش 20 میلیونی فقط در بازار ژاپن را از آن داشت. با این حال کنسول بی زرق و برق نینتدو با قیمتی مناسب چالشی جذاب را برای مدیران این کمپانی دست و پا کرد.

درواقع می‌توان گفت که یکی از دلایل موفقیت این حجم فروش، استراتژی و سیاست‌های مدیران کمپانی نینتندو در طول این سالیان بوده است. درست زمانی که کنسول‌های دیگر شروع به افزایش قیمت خود کردند، این Nintendo 3DS بود که یک گام به عقب گذاشت و با کاهش قیمت و همچنین عرضه چندین عنوان پرقدرت بازی انحصاری برای کنسولش مانند Monster Hunter, Shin Megami, Tensei و Animal Crossing توانست در بازار ژاپن به کسب محبوبیت بپردازد.