نینتندو آمار فروش سه ماهه اول سال مالی 2016 را اعلام کرد

WiiU and 3DS

نینتندو اخیرا اقدام به انتشار آمار فروش خود در سه ماهه اول سال مالی 2016 نموده است و با توجه به این آمار، روند فروش هر دو کنسول این شرکت یعنی Wii U و 3DS مثبت بوده است.

وب سایت VentureBeat خلاصه این آمار را منتشر کرده و نتایج به دست آمده مطمئنا باعث خوشحالی نینتندو شده است. از اول ماه آوریل تا سی ام ژوئن، این شرکت موفق به فروشی معادل 729 میلیون دلار (90 میلیارد ین) شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پیشرفت داشته است.

این موفقیت به لطف افزایش محبوبیت کنسول های Wii U و 3DS به دست آمده است. کنسول خانگی این شرکت یعنی Wii U توانسته به فروش 10 میلیون واحدی دست پیدا کند و کمی اوضاع خود را بهبود ببخشد. در مقابل، وضعیت کنسول دستی نینتندو بهتر از Wii U می باشد و کنسول 3DS توانسته به مجموع فروش 50 میلیون واحدی در سرتاسر جهان برسد.

فروش نرم افزار ها و بازی های این کنسول ها بهتر از خود آنان بوده است. 61.23 میلیون بازی برای کنسول Wii U به فروش رسیده است و در کنار آن از آغاز عرضه کنسول دستی 3DS نیز، 233.58 میلیون بازی برای آن فروخته شده است.

در مورد بازی های ساخت خود نینتندو نیز سری های محبوب این شرکت همچنان به فروش خوب خود ادامه می دهند. بهترین فروش در بین این دسته از بازی ها را نیز بازی Pokemon XY با مجموع فروش 13.99 میلیون نسخه ای به خود اختصاص داده است و پس از آن نیز یک بازی دیگر از همین سری با عنوان Pokemon ORAS با فروش 10.27 میلیون نسخه ای در رده دوم قرار گرفته است.

Super Smash Bros 3DS WiiUبازی انحصاری دیگر نینتندو یعنی Super Smash Bros نیز بر روی هر دو کنسول 3DS و Wii U موفق ظاهر شده است. نسخه 3DS این بازی به فروشی 7.04 میلیون واحدی دست یافته در حالی که نسخه Wii U توانسته فروشی برابر 3.83 میلیون نسخه داشته باشد. بازی Mario Kart 8 نیز که یکی دیگر از ساخته های نینتندو می باشد در مجموع موفق به فروش 3.83 میلیون نسخه ای شده است.

در مورد بازی های جدید نیز باید گفت که بازی Splatoon موفق شده به عنوان یک بازی نو ظهور برای کنسول Wii U فروش خوبی داشته باشد به طوری که مجموع فروش این بازی 3.83 میلیون نسخه بوده است.

در حالی که نینتندو اخیرا صحبت هایی در خصوص نسل بعد کنسول های خانگی خود با نام NX انجام داده است ولی به نظر می رسد هنوز کنسول Wii U به پایان عمر خود نرسیده است. درطرف دیگر هم کنسول دستی نینتندو یعنی 3DS، که در ابتدای عرضه خود با مشکل فروش مواجه شده بود، به نظر می رسد کم کم به محبوبیت خوبی در بین گیمر ها دست یافته است.

attackofthefanboy