نینتندو NX یک کنسول دیجیتالی محض نخواهد بود

نینتندو وی یو

با توجه به اینکه تقریباً تمامی بازی‌هایی که این روزها منتشر می‌شوند، به صورت دیجیتالی در دسترس گیمرها قرار می‌گیرند، این احتمال به ذهن می‌رسد که شاید آینده صنعت گیم کاملاً دیجیتالی خواهد بود. به هر حال دیجیتالی شدن بازی‌ها مزایایی نیز دارد و یکی از این مزایا، عدم اشغال فضای فیزیکی، همانند جعبه‌ها و قاب‌هایی که معمولا دی وی دی بازی‌ها در داخل آن‌ها عرضه می‌شوند، می‌باشد. نیازی به یادآوری نیست که با دیجیتالی شدن بازی‌ها، نیازی به چاپ دفترچه راهنمای همراه بازی نیز نمی‌باشد.

به هر صورت بنا به اظهارات مدیرعامل فروشگاه شناخته شده گیم استاپ (GameStop)، این طور که به نظر می‌رسد کمپانی نینتندو قصد ندارد کنسول بعدی خود را تنها با تکیه بر محتوای دیجیتالی، تولید نماید. آقای پل رینز (Paul Raines) ماه گذشته در جلسه‌ای که با سرمایه‌گذاران گیم استاپ داشته است، تلویحاً به این موضوع اشاره کرده و وب سایت GamingBolt نیز گفته‌های وی را بازتاب داده است:

این دستگاه محتوای فیزیکی خواهد داشت و ما نیز در این مقوله نقش خواهیم داشت. کسب و کارهای قبلی ما نیز در این مسئله نقش خواهند داشت و ما از این بابت بسیار هیجان زده هستیم.

نینتندو NXاین اظهارات در تناقض با شایعات پیشین پیرامون کنسول نینتندو NX می‌باشد. زیرا شایعات گذشته حکایت از عدم وجود دیسک‌گردان نوری در کنسول جدید نینتندو داشتند و همین مسئله نیز باعث شده بود تا گمانه‌زنی‌هایی پیرامون پشتیبانی این کنسول، تنها از محتوای دیجیتالی، شکل بگیرد. به همین جهت می‎‌توان گفت در حال حاضر بیشتر اطلاعات منتشر شده پیرامون نینتندو NX تنها بر اساس حدس و گمان می‌باشد.

کمپانی نینتندو نیز تا به حال جزئیات رسمی از کنسول جدید خود منتشر نکرده است. البته گفته می‌شود احتمالا در پاییز پیش رو می‌توانیم شاهد انتشار اطلاعات رسمی در خصوص این کنسول باشیم.