ظرفیت کارتریج‌های استاندارد نینتندو سوئیچ 16 گیگابایت خواهد بود

کارتریج نینتندو سوئیچ

یکی از ویژگی‌های جالب کنسول نینتندو سوئیچ (Nintendo Switch) که در تریلر معرفی آن نیز نشان داده شده است، استفاده این کنسول جدید از کارتریج به جای رسانه‌های دیگری مانند دیسک‌های نوری است. دیسک‌هایی که پیش از این در کنسول‌هایی نظیر پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و حتی کنسول Wii U خود نینتندو مورد استفاده قرار گرفته است.

بدنه اصلی نینتندو سوئیچهمچنین کمابیش تأیید شده است که قابلیت پخش دیسک‌های بلو-ری جهت تماشای فیلم، بسیار غیر محتمل به نظر می‌رسد. اما به تازگی توییتی توسط آقای تاکاشی موچیزوکی (Takashi Mochizuki) از وال استریت ژورنال، ارسال شده که ظرفیت کارتریج نینتندو سوئیچ را افشا کرده است. بنا به اظهارات وی، کارتریج‌های استاندارد این کنسول خلاقانه ظرفیتی برابر 16 گیگابایت خواهند داشت.

سخت افزار نینتندو سوئیچاین بدان معنی است که حداکثر حجم این کارت‌های بازی در حدود نصف سایز یک لایه از دیسک‌های بلو-ری خواهد بود. همچنین با توجه به این میزان از حجم قابل ذخیره سازی، احتمالاً بازی Skyrim Special Edition که پیش از این و با توجه به تریلر معرفی کنسول، شایعاتی مبنی بر عرضه آن برای نینتندو سوئیچ منتشر شده بود، برای این کنسول ارائه نخواهد شد. زیرا بازی مذکور حجمی بالغ بر 20 گیگابایت دارد. البته این احتمال هم وجود دارد که سازندگان بازی کمی از کیفیت بصری (و یا شاید از گیم پلی) آن کاهش دهند تا قابل ذخیره سازی در کارتریج‌های 16 گیگابایتی شود.

نینتندو سوئیچدر گذشته به این مسئله اشاره شده بود که کنسول جدید نینتندو قرار نیست قدرتی بالا و قابل مقایسه با کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت داشته باشد، و الان هم با مشخص شدن ظرفیت 16 گیگابایتی کارتریج‌های این کنسول، این حرف و حدیث‌ها بیش از پیش رنگ واقعیت به خود گرفته و به نظر می‌رسد نباید کیفیت بصری چندان بالایی را از نینتندو سوئیچ انتظار داشته باشیم. به علاوه گفته شده که بازی‌های نینتندو سوئیچ با وضوح تصویری 720p اجرا خواهند شد که این نکته نیز چندان دور از ذهن نبوده و برای کارتریج‌های 16 گیگابایتی مناسب به نظر می‌رسد. به هر حال هنوز نینتندو مشخصات سخت افزاری دقیق کنسول جدید خود را افشا نکرده است و برای قضاوت صحیح در مورد آن باید تا زمان رونمایی رسمی این محصول، منتظر بمانیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید