کنسول کلاسیک NES عرضه شد؛ ماشین زمان نینتندو!

کنسول کلاسیک NES

در ماه سپتامبر کمپانی ژاپنی نینتندو که از باسابقه‌ترین تولید کنندگان کنسول بازی در جهان می‌باشد، غافل‌گیری بزرگی برای طرفداران خود داشت. این شرکت با معرفی کنسول کلاسیک NES خاطرات خوش بسیاری از گیمرها را زنده کرد و دوست داران بازی‌های قدیمی نینتندو تا به امروز بی‌صبرانه منتظر عرضه آن بودند.

کنسول کلاسیک NES بالاخره امروز عرضه شد و در دسترس خریداران قرار گرفته است. این کنسول که در واقع نسخه‌ای کوچک و جمع و جور از NES اصلی نینتندو به حساب می‌آید، شامل تعدادی ثابت از بازی‌های قدیمی این کنسول دوست داشتنی بوده و مطمئناً می‌تواند نوستالژی بسیار خوبی برای گیمرهای نسبتاً کهنه کار باشد. البته گیمرهای جوان‌تر و کم و سن و سال‌تر نیز که این روزها در تب گرافیک و جنبه‌های سینمایی بازی‌ها گرفتار شده‌اند، می‌توانند با امتحان کردن این کنسول، طعم گیم پلی خالص بازی‌های قدیمی را بچشند.

کنسول کلاسیک NES و کنسول NES اصلی
کنسول کلاسیک NES در کنار نمونه اصلی و قدیمی آن

نینتندو پیش از این نیز تاریخ 11 نوامبر (21 آبان) را برای عرضه این کنسول در نظر گرفته بود و امروز به وعده خود عمل نمود. البته با توجه به این که این شرکت اعلام کرده موجودی کنسول کلاسیک NES محدود است، اگر قصد خرید آن را دارید باید کمی عجله کنید. بر اساس ایمیلی که وب سایت CNET دریافت کرده است، گفته شده:

انتظار می‌رود تقاضا برای این کنسول بسیار بالا باشد و هیچ تضمینی برای دوام موجودی آن برای مدت طولانی وجود ندارد. ما به محض اینکه موجودی اضافی در دسترس قرار بگیرد، اطلاعیه‌های مشابهی را منتشر خواهیم کرد.

همان طور که اشاره کردیم این کنسول دارای تعداد ثابتی بازی بوده و بنا به گفته نینتندو امکان ارائه به‌روزرسانی برای افزودن بازی‌های بیشتر نیز وجود نخواهد داشت. بنابراین حتماً قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید. در کل باید گفت کنسول کلاسیک NES که قیمتی 60 دلاری برای آن تعیین شده، برای گیمرهایی که با NES قدیمی روزهای خوشی را گذارنده‌اند می‌تواند یادآور خاطرات خوش آن ایام بوده و از این رو می‌توان گفت این کنسول یک ماشین زمان است!

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید