کنسول نینتندو NX مجهز به چیپست تگرا خواهد بود

کنسول ان ایکس نینتندو مجهز به چیپست تگرا است

به نظر می‌رسد نینتندو باعرضه کنسول NX در حال حرکت به سمتی مناسب در بخش کنسول‌های بازی است. یک منبع آگاه، اطلاعاتی را درباره مشخصات سخت‌افزاری این کنسول در سایت Eurogamer منتشر کرده است.

در کوتاه‌ مدت نینتندو به دنبال ترکیب یک کنسول با یک گوشی تلفن همراه است که به کاربران این اجازه را می‌دهد که بتوانند در هر مکانی به بازی با آن بپردازند و یا آن را به تلویزیون خود با استفاده از کنسول مرکزی متصل کنند. با توجه به طراحی‌هایی که به بیرون درز کرده می‌توان دسته‌های قابل اتصال به آن را مشاهده کرد که آن را به یک کنسول قابل‌حمل تبدیل می‌کند.

کنسول ان ایکس نینتندو مجهز به چیپست تگرا استگرچه این کنسول از سیستم‌عامل اندروید استفاده نمی‌کند ولی از سیستم‌عاملی مشابه در بخش نرم‌افزاری خود استفاده می‌کند. همچنین چندین منبع معتبر از استفاده چیپست تگرا (ساخت شرکت انویدیا) در آن خبر داده‌اند. چیپست قدرتمند Tegra X1 که جزو چیپست‌های سری SoC است، قبل‌تر در محصولاتی چون Nvidia Shield Android TV و تبلت اندرویدی Pixel C گوگل استفاده‌شده است. ازآنجایی‌که نینتندو تابه‌حال هیچ جدال مستقیمی با دو غول کنسول‌های بازی یعنی سونی و مایکروسافت نداشته است پس به نظر می‌رسد حدس ما از این کنسول چیزی باید بین  کنسول Wii U و ایکس باکس وان باشد.

چیپست Tegra X1همچنین نینتندو به دنبال جذب مخاطبان با استفاده از بازی‌های خاصی مثل ماریو، پوکمون و زلدا است. این مخاطبان به‌طور کامل و بی‌واسطه دسترسی به یک گوشی ارزان‌قیمت به همراه بازی‌هایی با تصاویر جذاب و دوست‌داشتنی دارند. اما عرضه کنسول قابل‌حمل NX را می‌توان تأثیری از بازار پرسود بازی‌های گوشی تلفن همراه بر روی برنامه‌های آتی این شرکت دانست. اما آیا نینتندو می‌تواند کاربران بازی‌های گوشی‌های هوشمند را توسط این کنسول قابل‌حمل جذب کند؟

ظاهراً کنسول NX قرار است در ماه سپتامبر معرفی شود. ما بی‌صبرانه مشتاق دیدن نتایج استراتژی نینتندو هستیم. حتی اگر نتایج این استراتژی مثبت نباشد، نینتندو هنوز پوکمان گو را در عرصه بازی‌های موبایل به‌عنوان یک برگ برنده در اختیار دارد.