نوکیا ۲۳۰ معرفی شد: یک گوشی از زمان گذشته

نوکیا ۲۳۰
نوکیا ۲۳۰

بعد از معرفی چند گوشی ویندوزی توسط مایکروسافت، این کمپانی امروز از گوشی ارزان قیمت نوکیا ۲۳۰ پرده برداشت.

نوکیا ۲۳۰ به نوعی خاطره روزهای گذشته و سادگی گوشی های قدیم نوکیا را تداعی می‌کند؛ یک گوشی ارزان قیمت ساده و غیر هوشمند.

بدنه این گوشی فلزی بوده البته نه تمامی آن، بلکه تنها درب پشتی‌اش، و نام تجاری نوکیا نیز در همین درب فلزی حک شده است. باید بدانید که مایکروسافت حق دارد تا چند سال گوشی های ساده خود را با این نام روانه بازار کند. با اینکه این کمپانی گوشی های رده بالای ویندوزی لومیا را با نام تجاری خود به فروش می رساند، اما  تا چند سال آینده نام نوکیا می تواند همچنان بر روی گوشی‌های ساده خودنمایی کند. این موضوع به نفع مایکروسافت نیز خواهد بود چرا که کاربران گوشی های ساده را به نام نوکیا می شناسند و این موضوع باعث فروش چند برابری گوشی های تولیدی جدید مایکروسافت خواهد شد.Nokia-230 (5)

نوکیا ۲۳۰ صفحه نمایش ۲.۸ اینچی با رزولوشن ۳۲۰ در ۲۴۰ پیکسل، رم ۱۶ مگابایتی و دو دوربین اصلی و ثانویه ۲ مگایپسکلی دارد. این گوشی از سری ۳۰ نوکیا است و سیستم نرم افزاری آن نیز با پلتفرم همین سری اجرا می شود.Nokia-230 (4)

نوکیا ۲۳۰ چند اپلیکیشن را به صورت پیش فرض با خود دارد که از مهم ترین آنها میتوان به اپرا مینی اشاره کرد چرا که جستجوگر این مرورگر روی موتور جستجوی بینگ مایکروسافت تنظیم شده است، همچنین اپ MSN Weather را نیز نباید از یاد برد.Nokia-230 (1)

نوکیا ۲۳۰ از بلوتوس ۳٫۰، رادیو FM و تنها از شبکه GSM پشتیبانی می کند و قیمتی که مایکروسافت برای آن در نظر گرفته ۵۵ دلار می باشد. این گوشی از ماه آینده‌ی میلادی یعنی دسامبر روانه بازار کشورهای آسیایی از جمله هند خواهد شد.