دسترسی توسعه دهندگان به اسکنر عنبیه گلکسی نوت 7 در آینده‌ای نزدیک

اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت 7

همانطور که احتمالاً می‌دانید، ساعاتی قبل گوشی هوشمند گلکسی نوت 7 توسط سامسونگ رسماً رونمایی شد و این محصول جدید علاوه بر استفاده از اسکنر اثر انگشت که به جزئی جدایی ناپذیر از گوشی‌های پرچمدار بدل شده است، مجهز به یک اسکنر عنبیه چشم نیز می‌باشد. با وجود اینکه گفته شده اسکنر عنبیه چشم نسبت به سنسور تشخیص اثر انگشت بسیار ایمن‌تر بوده و کار را برای هکرها سخت‌تر می‌کند، اما سامسونگ تنها به این مزیت اسکنر جدید اکتفا نکرده و سعی دارد تا بیشترین استفاده را از آن داشته باشد.

سامسونگ گلکسی نوت 7با عرضه گلکسی نوت 7، به صورت پیش فرض کاربران قادر خواهند بود تا با کمک گرفتن از این اسکن بیومتریک، اپلیکیشن‌های مختلف را قفل کرده و یا به طور کامل آن‌ها را مخفی نمایند. همین یک مورد به ظاهر جزئی، باعث خواهد شد تا استفاده از اپلیکیشن‌های قفل شده بسیار راحت‌تر از قبل شود. زیرا پیش از این و با استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت، هر بار که قصد داشتید از اپلیکیشن‌های قفل شده خود استفاده نمایید، مجبور بودید تا دست خود را از گوشی برداشته و با لمس دکمه خانه (Home) اثر انگشت خود را به دستگاه معرفی کنید. حال با وجود اسکنر عنبیه چشم، همانطور که در حال کار با گوشی هستید، هویت شما نیز احراز شده و امکان استفاده از اپلیکیشن‌های قفل شده فراهم خواهد شد.

اسکنر عنبیه چشم سامسونگ گلکسی نوت 7اما نکته جالب‌تر اینکه سامسونگ قصد دارد تا اسکنر عنبیه چشم را با برنامه Samsung Pass نیز ادغام کند. این برنامه، در واقع یک رابط کاربردی برنامه‌نویسی یا به اختصار API است که به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد تا از سنسورهای بیومتریک گوشی جهت قفل کردن محتوا استفاده نمایند. به گفته سامسونگ، این شرکت با چند بانک وارد همکاری شده است تا از اسکنر عنبیه چشم در اپلیکیشن‌های اختصاصی و رسمی خود استفاده نمایند. اما با این حال به نظر می‌رسد توسعه دهندگان دیگر نیز از این قافله عقب نخواهند ماند و شاید در آینده‌ای نزدیک بیشتر اپلیکیشن‌های گوشی، از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا مرورگرها، از این اسکنر برای ارتقای امنیت کاربران استفاده نمایند.