امکان غیرفعال کردن صدای شروع به کار ایکس باکس وان در به‌روزرسانی جدید این کنسول

کنسول ایکس باکس وان

در آخرین بروزرسانی منتشر شده برای کنسول نسل هشتمی مایکروسافت، یعنی ایکس باکس وان، یک ویژگی تاحدودی مخفی به این دستگاه اضافه شده که صحبت زیادی درخصوص آن نشده است، اما با این حال بسیار کاربردی و مفید به نظر می‌رسد. این ویژگی جدید چیزی نیست جز، امکان غیرفعال کردن صدای شروع به کار دستگاه و یا کنترل این که چه زمانی پخش شود.

به‌روزرسانی جدیدی که دیروز برای ایکس باکس وان منتشر شده است، در قسمت تنظیمات این دستگاه گزینه‌ای را به بخش تنظیمات روشن شدن و شروع به کار کنسول تحت عنوان Power & Startup اضافه می‌کند. کاربرانی که دوست ندارند کنسول آن‌ها موقع روشن شدن صدایی پخش کند، می‌توانند از طریق مراجعه به این قسمت، پخش صدای آغازین آن را غیرفعال کنند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که صدای شروع به کار کنسول را طوری تنظیم کرد تا تنها هنگام روشن کردن آن از طریق خود دستگاه و یا با استفاده از فرامین صوتی، این صدا پخش شود و موقع روشن کردن کنسول با استفاده از دکمه کنترلر آن، هیچ صدایی پخش نشود.

ایکس باکس وانبه‌روزرسانی اخیر حدوداً سه هفته پس از ارائه به‌روزرسانی بزرگ ایکس باکس وان عرضه شده است که قابلیت‌های زیادی را به سیستم عامل آن افزوده بود. از جمله قابلیت‌هایی که در به‌روزرسانی پیشین و بزرگ این کنسول به آن اضافه شده بود می‌توان به امکان پخش موزیک پس‌زمینه و همچنین اضافه شدن دستیار صوتی کورتانا (Cortana) به این کنسول اشاره کرد.

به‌روزرسانی جدیدی که دیروز منتشر شده است، حجم اندکی دارد و علاوه بر افزودن امکان کنترل پخش صدای شروع به کار دستگاه، برخی مشکلات مربوط به رابط کاربری و فروشگاه Xbox Universal Store را نیز برطرف می‌کند.