انویدیا شیلد K1 معرفی شد: یک تبلت قدرتمند مقرون به‌صرفه برای بازیکنان با قیمت ۱۹۹ دلار

انویدیا شیلد K1 معرفی شد
انویدیا شیلد K1 معرفی شد

امروز انویدیا از نسل جدید تبلت مخصوص بازی خود پرده برداشت، یک تبلت مقرون به صرفه قدرتمند به نام: «Nvidia Shield k1»

شیلد k1 فقط در یک نسخه‌ی ۱۶ گیگ وای فای تولید شده و نسبت به مشخصاتش قیمت فوق العاده ۱۹۹ دلار دارد که در مقایسه با  نسخه‌ی ۱۶ گیگ مدل قبلی ۱۰۰ دلار ارزان تر شده است. این تبلت را به نوعی می توان یک مرکز بازی دانست چرا که از روز به وجود آمدن اولین نسخه اش کاربران گیمر را هدف قرار داده است.

انویدیا شیلد K1
انویدیا شیلد K1

با استفاده از این تبلت و سیستم استریم انویدیا به راحتی می توان بازی های سنگین پی سی را به صورت استریم روی این تبلت بازی کرد. این تبلت از تراشه‌ی قدرتمند انویدیا تگرا k1 قدرت می گیرد که با وجود تمامی قدرتش نتوانست نظر دیگر تولیدکنندگان را به خود جلب کند. اما این موضوع هیچ چیزی از ارزش این تراشه کم نمی کند و تگرا k1 را می توان یکی از قدرتمندترین تراشه های حال حاضر دانست که از نظر گرافیکی از بسیاری از تراشه های دیگر جلوتر است. این تراشه از ۴ هسته‌ی ۲.۲ گیگاهرتزی Cortex-A15 بهره می برد و با خود پردازنده گرافیکی  ۱۹۲ هسته ای GeForce Keple را به همراه دارد.

انویدیا شیلد K1
انویدیا شیلد K1

صفحه نمایش تبلت Shield k1 دارای رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل بوده که برای یک نمایشگر ۸ اینچی بسیار مناسب است. این تبلت دارای یک صفحه کلید و قلم نیز می باشد که به صورت جداگانه فروخته خواهند شد به طوری که برای قلم، ۱۹ دلار و برای صفجه کلید ۳۹.۹۹ دلار در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از لوازم جانبی این تبلت گیم پد و یا همان دسته کنترلی آن است که برچسب قیمت ۵۹.۹۹ دلار دارد. این دسته اجازه می دهد با این تبلت مانند یک کنسول به بازی پرداخت و از آن لذت برد.

Nvidia Shield Tablet K1 از سیستم عامل اندروید ۵٫۰ آبنبات چوبی بهره برده و انتظار می رود ماه آینده به آخرین نسخه از این سیستم عامل یعی اندروید مارشمالو ۶٫۰ به روز رسانی شود.