کیوسک‌های ارائه دهنده وای-فای NYC به زودی آغاز به کار خواهند کرد!

کیوسک اینترنت رایگان NYC

کمی بیش از یک سال از زمانی که مقامات شهر نیویورک اعلام کردند که قصد راه اندازی کیوسک‌های وای-فای در سرتاسر شهر را دارند می‌گذرد اما تا به هفته گذشته اتفاق ویژه ای نیفتاده بود. حالا پس از گذشت 2 روز از سال جدید میلادی این خبر از ساکنین شهر نیویورک به گوش می‌رسد که کیوسک‌های گیگابایت شرکت NYC در شهر مستقر شده اند، هرچند که در حال حاضر قابل استفاده نبوده و تنها سازه این کیوسک‌ها می‌باشد که در سرتاسر شهر وصل شده است.

در نوامبر 2014 بود که مقامات نیویورک عنوان کردند برنامه ریزی جهت نصب نزدیک به 10 هزار کیوسک وای-فای را در اطراف شهر برای ارائه خدمات اینترنت رایگان به شهروندان نموده است که هر کیوسک قادر خواهد بود تا شعاع 150 متری خود، به هرکسی که در آن ناحیه حضور دارد سرویس دهی نماید.

بنابر می‌توان انتظار داشت که ساکنین شهر نیویورک در نخستین طرح آزمایشی کیوسک های اینترنت رایگان NYC، در کلیه مناطق داخلی و اطراف این شهر، دسترسی به اینترنت خود را از دست ندهند که این می‌تواند شرایط راحتی را برای توریست‌های نیویورک به ارمغان آورد.

همانطور که اعلام شده است این سرویس رایگان خواهد بود. اگر چه به طور قطع می‌توان گفت که حداقل برای همیشه این سرویس دهی نمی‌تواند باشد. در اینجا سوالی که پیش می‌آید هزینه بالای این سرویس دهی می‌باشد، اما این کمپانی در نظر دارد تا با جذب تبلیغات بر روی کیوسک‌های خود مبلغی حدود 500 میلیون دلار درآمد کسب کند تا هزینه سرویس دهی رایگان خود از این طریق تأمین گردد.

به گفته مقامات نیویورک چند هفته دیگر تعدادی از این کیوسک‌های NYC شروع به کار و ارائه سرویس دهی خواهند نمود.