وان پلاس 3، گلکسی اس 7 را در آزمایش سرعت شارژ پشت سر می‌گذارد

وان پلاس 3، گلکسی اس 7 را در آزمایش سرعت شارژ پشت سر می‌گذارد

این روزها سیستم شارژ سریع کم و بیش به یک استاندارد در گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. مطمئنا داشتن یک باتری با ظرفیت بالا و عمر طولانی ایده بهتری است اما تا محقق نشدن این ایده، شارژ سریع می‌تواند خلاء موجود را پر کند. اما سریع‌ترین سیستم شارژ باتری مختص کدام کمپانی است؟ شرکت وان پلاس و مخترع سیستم شارژ سریع Dash با انتشار یک ویدیو، سیستم معرفی شده خود را به عنوان سریع‌ترین تکنولوژی شارژ باتری معرفی می‌کند.

در این ویدیو گوشی وان پلاس 3 در مقابل سامسونگ گلکسی اس 7 قرار گرفته است تا به این وسیله سریع‌ترین تکنولوژی شارژ شناخته شود. در این ویدیو وان پلاس 3 با استفاده از تکنولوژی شارژ سریع دَش خود توانست به 67 درصد شارژ برسد در حالی که در همین مدت زمان گلکسی اس 7 موفق با شارژ 50 درصد باتری شد.

بخش دوم آزمون جذاب‌تر از مرحله پیش است؛ همه ما می‌دانیم مدت زمان شارژ شدن گوشی با صفحه‌نمایش روشن طولانی‌تر خواهد بود، اما گویا فناوری شارژ سریع Dash شرکت OnePlus حتی مصرف انرژی صفحه‌نمایش روشن را نیز در انجام شارژ بی تاثیر می‌کند. در مرحله دوم آزمون وان پلاس 3 توانست با صفحه‌نمایش روشن و تنها در سه دقیقه شارژ باتری را به 67 درصد برساند در حالی که گلکسی اس 7 در این زمان تنها قادر به شارژ 23 درصد از ظرفیت باتری خود شد. این آزمون تنها برای سنجش سرعت فناوری شارژ دو شرکت است و اگر می‌خواهید بین این دو گوشی یکی را انتخاب کنید بهتر است فاکتورهای دیگر را نیز مد نظر بگیرید. البته اگر شارژ سریع باتری اصلی‌ترین ملاک شماست، مسلما وان پلاس 3 بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.