اپرا از مرورگر مفهومی Neon رونمایی کرد؛ به آینده خوش آمدید [دانلود کنید]

اپرا از مرورگر مفهومی Neon رونمایی کرد؛ به آینده خوش آمدید [دانلود کنید]

اپرا (Opera) به این که مرورگرهای اینترنتی در آینده چگونه خواهند بود، می‌اندیشد. این توسعه دهنده دیروز مرورگری را به نام اپرا نئون (Opera Neon) که حاصل همین تفکرات مذکور می‌باشد، در اختیار کاربران قرار داده است. نئون یک مرورگر مفهومی جدید است که تصمیم دارد ما را آینده‌ی مرورگرهای اینترنتی آشنا کند. اپرا می‌گوید که نئون حاصل ترکیب هزاران مفهوم، بازنگری، ترسیم، نسخه‌ها و طراحی‌های رابط کاربری می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

اپرا بر روی این موضوع که نئون یک مرورگر آزمایشی است و برای نشان دادن آینده‌ی مرورگرهای اینترنتی به کاربران عرضه شده، تأکید کرده است. نئون، درست مانند مرورگر معمولی اپرا، بر پایه‌ی موتور بلینک (Blink) طراحی شده است. اما توسعه دهندگان، مرورگر نئون را کاملاً بازطراحی کرده‌اند تا کاربران علاوه بر لذت بردن از جلوه‌ها و انیمیشن‌های جذاب، افتی در عملکرد نیز مشاهده نکنند.

علاوه بر این، مرورگر جدید اپرا، روش‌های جدیدی را به منظور تعامل با صفحات اینترنتی برای کاربران فراهم می‌آورد. به عنوان مثال، حالا می‌توانید آیتم‌ها را در یک صفحه‌ی اینترنتی جابجا کنید و یا یکی از محتواها را برای ذخیره کردن، به آسانی انتخاب نمایید.

Opera Neon Concept Browser Gives You A Glimpse Of Futuristic Browsing-1

نئون قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که تاکنون در مرورگر دیگری مشاهده نکرده بودیم، از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به صفحه‌ی شروع جدید که از تصویر زمینه دسکتاپ به عنوان عکس پس زمینه استفاده می‌کند؛ یک نوار کناری که دارای پخش کننده‌ی ویدیوی اختصاصی است؛ یک ابزار مدیریت دانلود پیشرفته؛ گالری عکس و یک نوار عمودی زیبا برای انتخاب تب‌ها می‌باشد.

علاوه بر این، نئون دارای یک سیستم هوشمند می‌باشد که تب‌ها را به صورت خودکار مدیریت می‌کند. تب‌های بیشتر استفاده شده به صورت خودکار در نوار بالا قرار می‌گیرند و تب‌های کم اهمیت‌تر در پایین صفحه منتقل خواهند شد. سایر امکانات شامل ویدیو پلیر به شکل پاپ اوت (Pop-out)، ثبت راحت اسکرین شات، حالت دو پنجره‌ای و غیره می‌باشد.

اوپرا نئون برای دانلود آماده است و آن را می‌توانید بر روی رایانه‌ی شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز یا مک خود دانلود و نصب نمایید.

برای دانلود مرورگر اپرا نئون کلیک کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید