با مبلمان رباتیک، فضا و قابلیت‌های بیشتری در آپارتمان‌ کوچک خود داشته باشد

با مبلمان رباتیک، فضا و قابلیت‌های بیشتری در آپارتمان‌ کوچک خود داشته باشد

به یک راه حل اساسی برای افزایش فضای زندگی خود دارید؟ نظرتان در مورد مبلمان رباتیک چیست؟ نه! این یک مبلمان‌ها برای آینده و یا یک رویا پردازی نیست. مبلمان‌های رباتیک، حاصل همکاری بین لابراتور طراحی spin-off MIT و طراح بزرگ ایو بهار (Yves Béhar) است. Ori نامی است که این گروه برای این متد طراحی در نظر گرفته اند.

download

Ori به دنبال معرفی یک مفهوم جدید از طراحی معماری رباتیک است. طبق توضیح آنها، این گروه به دنبال راه حلی جامع برای ایجاد نظم در کنار خلق یک دکور زیبا برای اتاق خواب‌های ما هستند. با استفاده از این چینش مبلمانی می‌توانید بخش کمتری از فضای محدود اتقاق بگیرید و در عین حال امکانات قابل توجهی در دسترس داشته باشید.

ori-mit-yves-designboom-6-818x457

این نو آوری در متد طراحی بیشتر ساکنین آپارتمان‌های کوچک شهری را هدف قرار داده تا با سادگی فشار یک دکمه، اتاق نشیمن را به یک اتاق خواب دلپذیر یا حتی یک دفتر رسمی تبدیل کنند. در حقیقت نام متد طراحی Ori، از نام هنر ژاپنی تا کردن کاغذ با نام اریگامی (Origami) گرفته شده است که به وضوح می تواند هدف خود را با این نام شرح دهد. مقصد اولیه این سیستم مبلمان در بوستون، واشنگتن دی سی و سیاتل خواهد بود و بزودی در اویل سال 2017 در جاهای بیشتری در دسترس قرار خواهد گرفت.