طرح‌های اولیه دسته ایکس باکس ظاهری فضایی داشته‌اند!

طرح اولیه دسته ایکس باکس

تمام محصولاتی که شما در منزل خود از آن‌ها استفاده می‌کنید، نتیجه ماه‌ها و شاید سال‌ها تلاش و اعمال تغییرات مختلف در طراحی آن‌ها می‌باشد. حتی برخی اوقات نتیجه نهایی کار با آنچه که در ابتدا طراحی شده بود، کاملاً متفاوت می‌باشد. البته این مسئله تاحدود زیادی یک امر طبیعی بوده و طراحان همواره راه‌های مختلفی را برای بهبود طرح خود امتحان می‌کنند تا به نتیجه دلخواه برسند و بسیاری از ایده‌هایی که در طرح‌های ابتدایی و اولیه ارائه می‌شوند، هیچگاه رنگ واقعیت به خود نمی‌گیرند.

به عنوان مثال، اخیراً آقای سیموس بلکلی (Seamus Blackley) که طراح اصلی کنسول ایکس باکس بوده است، تعدادی از طرح‌های اولیه مربوط به دسته این کنسول را در وب‌سایت توییتر به اشتراک گذاشته و اشاره کرده که این طرح‌ها مربوط به سال 1999 می‌باشند. این بدان معنی است که تقریباً دو دهه از عمر این طرح‌ها می‌گذرد، اما نکته جالب توجه این است که طرح‌های مذکور هنوز هم بعد از گذشت این همه سال، کاملاً مدرن به نظر می‌رسند.

البته در اولین نگاه به راحتی می‌توان متوجه شد که در طراحی‌های اولیه دسته ایکس باکس، از طراحی سایر کنسول‌های مطرح و محبوب آن زمان، مانند سگا دریم کست (SEGA Dreamcast)، الهام گرفته شده است. آقای بلکلی نیز به این موضوع اذعان داشته و دلیل این امر را محبوبیت بالای دریم کست در آن زمان می‌داند. البته وی این نکته را نیز اضافه می‌کند که در کل، کنسول ایکس باکس طراحی ویژه و خاص خود را دارد.

در ضمن به وضوح مشاهده می‌شود که این طرح‌های اولیه اصلاً شباهتی به نتیجه نهایی کار و دسته‌هایی که برای کنسول ایکس باکس طراحی شدند، ندارند. همچنین به مرور زمان طراحی دسته کنسول‌های مایکروسافت بهبود یافته و روز به روز بهتر شده است تا آنجا که در حال حاضر شاهد عرضه کنسول ایکس باکس وان با دسته‌هایی بسیار ظریف‌تر و ارگونومیک‌تر نسبت به نسل‌های گذشته، هستیم.