بهترین چاپگرهای مخصوص تلفن‌های هوشمند

چاپگر تلفن هوشمند

خرید چاپگرهای تصاویر رنگی شاید درزمانی که بیشتر مردم دیگر تصاویر دیجیتال خود را چاپ نمی‌کنند کمی برای کاربران نامأنوس باشد. اما بااین‌حال عکس فیزیکی چاپ‌شده حس دیگری دارد و هنوز هم هستند کسانی که علاقه خاصی به‌عکس‌های چاپ‌شده دارند. به همین خاطر است که چاپگرهای مخصوص چاپ تصاویر دیجیتال رونق خاصی در بازار دارند.
برخلاف چاپگرهای مشابه در سایز بزرگ‌تر، چاپگرهای مخصوص تلفن‌های هوشمند اندازه کوچک‌تری دارند که حمل‌ونقل آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. همچنین استفاده از آن‌ها بسیار ساده بوده و تنها  بااتصال از طریق وایرلس و یا بلوتوث با چاپگر می‌توانید تصاویر دیجیتالی خود را چاپ کنید. همچنین کیفیت چاپ آن‌ها نیز بسیار عالی است. گرچه اگر شما به دنبال یک عکس چاپ‌شده باکیفیت بالا هستید بهتر است یک چاپگر در اندازه بزرگ‌تر را خریداری نمایید.
به‌هرحال اگر شما به دنبال یک چاپگر مخصوص گوشی‌های هوشمند هستید، حتماً باید بهترین آن را تهیه کنید. ما جستجویی در سایت آمازون داشتیم تا بهترین چاپگرها را برای شما پیدا کنیم.
قبل از معرفی این چاپگرها باید به اطلاع شما برسانیم که حتماً تصاویر خود را با گوشی‌هایی تهیه کنید که کیفیت حداقلی خوبی دارند تا هنگام چاپ تصاویر از کیفیت تصاویر چاپ‌شده راضی باشید.

 

Fujifilm’s Instax Share Smartphone Printer SP-2
چاپگر Instax Share SP-2 نسل دوم چاپگرهای گوشی‌های هوشمند فوجی‌فیلم است. قیمت این چاپگر در حدود ۱۹۹.۹۹ دلار است که باعث می‌شود گران‌ترین در بخش هم‌رده‌های خود باشد.

چاپگر Instax Share SP-2مشاهده مشخصات در آمازون
این چاپگر تصاویر ۲ اینچی در ۳ اینچی را در مدت ۱۰ ثانیه و باکیفیت 320 DPI چاپ می‌کنند. شما می‌توانید ورق مخصوص چاپ فوجیستو را برای این چاپگر به مبلغ ۱۹.۹۵ دلار تهیه کنید. درواقع هر عکس برای شما تنها ۱ دلار خرج برمی‌دارد که از قیمت معمول آن کمی بیشتر است.
همچنین شما می‌توانید گوشی خود را از طریق بلوتوث یا NFC به چاپگر متصل کنید. همچنین می‌توانید از سایر افکت‌ها و قاب‌ها در تصاویر خود استفاده کنید.

 

Polaroid Zip Instant Photoprinter

چاپگر Polaroid پیشگام در عرضه چاپگرهای کوچک برای گوشی‌های هوشمند است. این چاپگر جمع‌وجور باقیمت ۱۳۰ دلار در فروشگاه اینترنتی آمازون قابل تهیه است.

چاپگر Polaroid مشخصات در سایت آمازون
گوشی هوشمند شما می‌تواند از طریق بلوتوث و یا NFC به چاپگر متصل شود. در این چاپگر از فناوری ZINK که به معنای “بدون جوهر (Zero Ink)” است استفاده می‌شود. این فناوری بدون استفاده از جوهر و تنها با کریستال‌های موجود در ورق آن رنگ‌ها را چاپ می‌کند که به کوچک‌تر شدن چاپگرها نیز کمک کرده است.
بسته ۲۰ تایی ورق مخصوص عکس نیز ۹٫۹۹ دلار است. یعنی شما به ازای هر عکس تنها ۰٫۵ دلار پرداخت می‌کنید. متأسفانه باوجوداینکه سایر چاپگرها اجازه ویرایش عکس و تنظیم قاب‌های موردعلاقه را به شما می‌دهند.، این چاپگر از چنین ویژگی برخوردار نیست.

 

Prynt Case

چاپگر Prynt Case با وصل شدن به گوشی شما عکس‌های شمارا گرفته و چاپ می‌کند. درواقع شیاری در این چاپگر وجود دارد که شما می‌توانید گوشی خود ر ا در آن قرار داده و شاهد چاپ شدن عکس‌های خود باشید. سرعت چاپ هر عکس نیز 30 ثانیه برای هر عکس است.

چاپگر Prynt Case مشاهده مشخصات در سایت اصلی
همانند چاپگر Share SP-2 شما از یک برنامه مخصوص می‌توانید برای اضافه کردن افکت و سایر قاب‌ها از آن استفاده کنید. تنها مشکل این چاپگر این است که شما هنگام خریداری آن باید مدلی را خریداری کنید که مطابق با اندازه شیار آن باشد. و اگر گوشی هوشمند خود را تعویض کنید که ابعاد متفاوتی دارد به‌ناچار باید چاپگر دیگری نیز مطابق با ابعاد گوشی خود تهیه کنید.
قیمت Prynt Case 139 دلار است که شامل ۱۰ ورق مقاوم در برابر لکه است. ورق‌های اضافه را می‌توانید دربسته‌های ۵۰ تایی و به مبلغ ۲۵ دلار تهیه کنید.

 

Canon Selphy CP1200

چاپگر Canon Selphy CP1200 یک چاپگر در ابعاد معمولی چاپگرها نیست. در مقایسه با چاپگرهایی را که در بالا به آن اشاره کردیم، این چاپگر بسیار شبیه به چاپگرهای معمولی می‌ماند. اما باوجود بسته باتری اضافی می‌تواند تا ۳۶ عکس را چاپ کند.

چاپگر Canon Selphy CP1200مشاهده مشخصات در سایت آمازون

شاید با توجه به بزرگ بودن این چاپگر نتوانید آن را همراه خود جابجا کنید، اما باوجود شیارهای SD Card و USB Flash می‌توانید عکس‌های خود را انتقال داده و سپس چاپ کنید. این چاپگر توانایی چاپ عکس‌هایی در اندازه ۴ اینچ در ۶ اینچ را دارا است. آن‌هم باقیمت ارزان ورق‌های آن‌که ۳۰ دلار به ازای هر ۱۰۸ ورق است. به‌هرحال این چاپگر باقیمت ۱۱۰ دلار در آمازون برای خرید موجود است.

به لطف بزرگ بودن این چاپگر، یک صفحه نمایشگر TFT در آن استفاده‌شده است تا بتوانید قبل از چاپ عکس‌ها آن‌ها را انتخاب کرده، ویرایش‌های لازم را بر روی آن انجام داده و سپس آن‌ها را چاپ کنید.