درآمد روزانه پوکمون گو معادل 10 میلیون دلار است

درآمد روزانه پوکمون گو معادل 10 میلیون دلار است

بدون شک پوکمون گو محبوب‌ترین بازی موبایلی حال حاضر است و حتی می‌توان از آن به عنوان محبوب‌ترین بازی موبایلی تمام ادوار نام برد. با این حال محبوبیت بالا زمانی مفید است که به سودآوری تبدیل شود و به نظر می‌رسد نیانتک به خوبی در حال استفاده از این محبوبیت است.

طبق آماری که توسط برنامه Annie ارائه شده، پوکمون گو در حال انجام یک کار فوق العاده در بازار است، طبق این آمار میزان سود آوری این عنوان روزانه 10 میلیون دلار است و این در حالی است که این بازی هنوز در بسیاری از مناطق جهان عرضه نشده است.

پیش از این آمار نشان می‌داد این بازی در آمریکا به نقطه اوج خود رسیده است اما به نظر نمی‌رسد این امر، مشکلی در سودآوری این بازی به وجود آورد و توسعه دهندگان پوکمون همچنان می‌توانند از طریق خریدهای درون برنامه‌ای سود زیادی به دست آورند. برنامه Annie همچنین معتقد است بازی پوکمون تهدیدی برای بازی‌های دیگر به شمار نمی‌رود و تاکنون با وجود محبوبیت دیوانه‌وار پوکمون گو، کاهش قابل توجه ای در سودآوری بازی‌هایی نظیر Mobile Strike، Clash of Clans و Candy Crush saga دیده نشده است.

این گزارش همچنین به سایر توسعه دهندگان پیشنهاد می‌کند از موفقیت پوکمون گو درس بگیرند و مشاهده کنند که چگونه این بازی توانسته هزاران فرصت جدید را برای بازی‌های مبتنی بر واقعیت در آینده باز کند. با این حال این آمار و ارقام منتشر شده رسمی نیستند بنابراین برای دانستن میزان دقیق سودآوری این بازی باید تا زمان ارائه گزارش مالی از طرف نیانتک، منتظر بمانیم.