جشن تولید یک میلیون مدل پورشه 911 از سال ۱۹۶۳ تا کنون!

پورشه 911

پورشه، ساخت یک میلیون مدل 911 را با ساخت این مدل خاص که در تصویر می‌بینید جشن گرفته است. این مدل در واقع یک پورشه 911 کاررا اس است که به این رنگ خاص تولید شده است و برخی آپشن‌های اضافه هم برای آن در نظر گرفته شده است. اما چه چیزی باعث شده است که پورشه بتواند تنها از این مدل، یک میلیون تولید کند و به فروش برساند؟

پورشه 911

پورشه سال‌ها است که نماد سرعت به حساب می‌آید. اما مدل پورشه 911 یک خودروی خاص است که در طول تاریخ همیشه محبوب بوده است و تشخیص دادن این خودرو از میان دیگر خودروهای اسپرت کار خیلی آسانی است! این خودرو ۵۵ سال پیش زمانی که برای اولین بار معرفی شد، یک طرح انقلابی به شمار می‌آمد و هنوز هم طرفداران خود را حفظ کرده است. مهم‌ترین دلیل برای محبوبیت این مدل و فروش بالای آن، کیفیت این خودرو است. برای آن که درک درستی از این که این خودرو چقدر با کیفیت ساخته شده است داشته باشید، باید بگوییم که از این یک میلیون مدل پورشه 911 که از ۵۵ سال پیش تاکنون ساخته شده‌اند، 70 درصدشان هنوز قادر به حرکت کردن هستند و اکثرشان پس از سال‌ها استفاده، هنوز هم کیفیت قابل قبولی دارند. مورد دیگری هم که درباره‌ی این خودرو باید بدانید، این است که پورشه 911 از زمان شروع به تولید تاکنون، در 15,000 مسابقه پیروز میدان بوده است! این مدل، جزو خودروهای محبوب برای طرفداران خودروهای اسپرت به شمار می‌رود و مدل‌های قدیمی‌تر آن هم بسیار مورد توجه کلکسیونرها است.

پورشه 911

این خودرو که در بین مدل‌های 911 شماره‌ی یک میلیون به حساب می‌آید، قرار نیست به فروش برسد. بلکه مدیران پورشه تصمیم دارند این خودرو را در یک تور جهانی به نمایش بگذارند. از جمله جاهایی که این خودرو خواهد رفت، می‌توان به چین، آمریکا و البته پیست نوربرگرینگ اشاره کرد.
ولفگانگ پورشه، مدیر شرکت پورشه و نوه‌ی فردیناند پورشه، بنیانگذار این کمپانی، درباره‌ی مدل 911 گفته است:

من ۵۴ سال پیش، سفرهایی را با مدل 911 و همراه با پدرم داشتم. نشستن در یک پورشه 911، امروزه همان قدر لذت بخش است که آن روزها بود. علت آن هم این است که ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که پورشه ارزش‌های خودش را حفظ کرده است و امروزه هم همان قدر رویایی است که قبلا بوده.

پورشه 911

به نظر نمی‌آید تولید این مدل پرطرفدار به این زودی‌ها متوقف شود.  اما چیزی که منتظر دیدنش هستیم، مدل‌های آینده‌ی پورشه 911 است و علاوه بر نوآوری‌های که در نسخه‌های آینده وجود خواهد داشت، احتمال زیادی هم هست که این مدل هم به سمت الکتریکی شدن پیش برود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید