وجود حالت تیره (Dark Mode) در نسخه بتای آی او اس 10

وجود حالت تیره در آی او اس 10

پیش از معرفی رسمی نسخه دهم از سیستم عامل همراه اپل، یعنی آی او اس 10، شایع شده بود که احتمالا یک حالت تیره (Dark Mode) نیز در این سیستم عامل وجود خواهد داشت. متاسفانه در مراسم رونمایی از سیستم عامل مذکور، هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشد و به نظر می‌رسید شایعات پخش شده تنها از آرزوها و تمایلات کاربران، نشأت گرفته بود. اما اخیراً خبر دیگری منتشر شده که بازهم ما را به وجود یک چنین حالتی در آی او اس 10 امیدوار می‌کند.

بر اساس اسکرین شاتی که توسط یکی از توسعه دهندگان، با نام اندرو ویک (Andrew Wiik)، منتشر شده است، به نظر می‌رسد نوعی حالت تیره در نسخه بتای آی او اس 10 وجود دارد. البته نسخه بتای این سیستم عامل در حال حاضر تنها در دسترس اعضای برنامه پیش نمایش (Preview Program) قرار گرفته و به صورت عمومی عرضه نشده است. اسکرین شات مذکور که در پایین نیز می‌توانید آن را مشاهده نمایید، اپلیکیشن‌هایی از قبیل برنامه پیام‌رسان را با تمی تاریک و سیاه رنگ نشان می‌دهد. شایان ذکر است که پس از این ادعای آقای ویک، کاربر دیگری نیز آن را تایید نموده و تصویری از تم تاریک برای دیگر اپلیکیشن‌ها مانند ساعت، سافاری و آی‌تیونز را به اشتراک گذاشته است.

اسکرین شات حالت تیره آی او اس 10با در نظر گرفتن این مطلب که، سیستم عامل آی او اس 10 در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد، می‌توان پیش بینی نمود که اپل بر روی قابلیت‌ها و بهبودهای بیشتری کار می‌کند که هنوز به صورت عمومی اعلام نشده‌اند. با اطمینان می‌توان گفت این کمپانی نام آشنا، قابلیت‌های برجسته‌تر و جذاب‌تر آی او اس 10 را برای معرفی در WWDC در نظر گرفته است و در این رویداد، اخبار بسیار بیشتری در مورد این سیستم عامل، از قبیل بهبودهایی در برنامه‌های پیام‌رسان، نقشه و موزیک، خواهیم شنید.

باز هم یادآوری می‌کنیم که هنوز مشخص نیست حالت تیره در پاییز امسال و با عرضه رسمی آی او اس 10 در دسترس قرار خواهد گرفت یا نه. اما آنچه که در مورد آن مطمئن هستیم این است که، این قابلیت هنوز جای کار زیادی دارد و بهبودهای زیادی بر روی آن اعمال خواهد شد. ولی همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، آی او اس 10 هنوز در مرحله بتای اول خود قرار دارد و پیش از عرضه نهایی آن، احتمالا شاهد تغییرات فراوانی خواهیم بود.