با قابلیت‌های جدید پاورپوینت، اسلایدهایی بی‌نظیر بسازید

قابلیت جدید پاورپوینت 2016

اگر تا به حال از نسخه‌ی جدید اپلیکیشن پاورپوینت تحت نظر مجموعه آفیس ۲۰۱۶ استفاده نکرده اید، باید این را بگویم با امکانات جدیدی که به این اپلیکیشن اضافه شده است، میتوانید اسلاید های فوق العاده زیبایی را خلق کنید.
با این اپلیکیشن قدرتمند شما قادر به ساخت و طراحی ۱۲ هزار اسلاید مجزا و منحصر به فرد خواهید بود.
یکی از فوق العاده ترین قابلیت های جدید این اپلیکیشن قسمتی جدید به نام ایده های طراحی نام دارد.
این قسمت بدین شکل کار می کند که شما کافیست عکس مورد نظرتان را به اسلاید اضافه کنید، حال تنها کافیست تا اپلیکیشن تصویر شما را شناسایی کند. پس چند ثانیه که تصویر شما توسط پاورپوینت تحلیل شد، چندین ایده برای طراحی آن اسلاید به شما معرفی می‌کند که می توانید آنها را انتخاب نمایید.
بدون شک این ابزار جدید یکی از کارآمدترین ابزارهایی است که مایکروسافت به اپلیکیشن پاورپوینت خود افزوده است‌ تا علاوه بر کاربران مبتدی، حتی افراد حرفه‌ای نیز از این ابزار برای ساخت اسلایدهایی حرفه‌ای و جذاب استفاده نمایند.

کریس مالنی برنامه نویس ارشد اپلیکیشن پاورپوینت درباره این ابزار میگوید:

“با استفاده از این ابزار دیگر نیاز نیست وقتی که جهت قرار دادن المان ها در اسلاید صرف می کردید، دیگر نخواهید کرد و آن وقت می توانید به ایجاد اسلایدهای بیشتر کمک نمایید.به عنوان مثال اگر برای طراحی کامل یک اسلاید ۱۵۰ بار کلیک مورد نیاز بود، با وجود این ابزار شما تنها با ۳۰ بار کلیک اسلایدی به مراتب بهتر و زیباتر از گذشته ایجاد خواهید نمود.”

به یکی دیگر از قابلیت‌های اضافه شده به این اپلیکیشن می توان به توانایی ساخت اسلایدهایی با استفاده از جلوه‌های ویژه گرافیکی سه بعدی اشاره نمود. با استفاده از این قابلیت می توانید اسلایدهای خود را به طور سه بعدی و زیبا به دیگری انتقال داده و مخاطبان خود را شگفت زده نمایید.

هر دو این ویژگی‌ها توسط یک پک بروزرسانی در ساعاتی پیش به نسخه‌ی ۲۰۱۶ مجموعه اپلیکیشن های آفیس بر روی ۲ پلت فرم ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون اضافه شدند.
البته مایکروسافت اعلام کرده است که به زودی قابلیت های جدیدش را بر روی سایر پلتفرم ها نیز خواهد برد.

مختصری از این ویژگی‌ها را می‌توانید در ویدیو زیر تماشا نمایید: