آیپد اپل در حال واگذاری بازار به سرفیس مایکروسافت در بین خریدارن دولتی‌!

آیپد اپل در حال واگذاری بازار به سرفیس مایکروسافت در بین خریدارن دولتی‌!

زمانی که اپل در سال 2010 دسته‌ی تبلت‌ها رو متحول ساخت، شاید هیچکس فکر نمی‌کرد روزی این بازار را از دست بدهد. آیپد رقبای بسیاری برای خود دارد اما هیچ رقیبی برای آن خطرناک‌تر از سرفیس مایکروسافت نیست، تبلتی که کاربران بسیاری را مجذوب خود کرده است تا دست از آیپد بکشند و وارد دنیای ویندوز شوند. حال داده‌ها حکایت از این دارد که در بین خریداران دولت فدرال آمریکا، آیپد در حال از دست دادن سهم خود است، این در حالی است که سرفیس عامل اصلی این کاهش سهم است.

در سال 2012، اپل 98 درصد از بازار خرید تبلت‌ها را در بین افراد دولتی از آن خود داشت، اما سال گذشته این رقم به 61 درصد کاهش پیدا کرده و تبلت‌های ویندوزی از جمله سرفیس ناگهان سهمشان به 25 درصد و اندرویدی ها نیز به 11 درصد رسیده است.

قابلیت‌های ویندوز همچون امکان ادغام آن با سیستم‌های دسکتاپ باعث شده که افراد حرفه‌ای و دولتی‌ها به سمت تبلت‌های ویندوزی مهاجرت کنند، ویژگی‌ای که آیپد نتوانست آنطور که باید ارائه کند. با این حال آپید اپل هنوز هم با قدرت تمام فرمانروای بلامنازع دنیای تبلت‌ها است و تبلت‌های ویندوزی راه زیادی دارند تا بتوانند جایگاه آن را تصاحب کنند.