پلی استیشن 4 نئو 13 اکتبر عرضه می‌شود؟

پلی استیشن 4 نئو 13 اکتبر عرضه می‌شود؟
پلی استیشن 4 نئو 13 اکتبر عرضه می‌شود؟

ماه گذشته سونی تأیید کرد بر روی نسخه ارتقا یافته‌ای از پلی استیشن 4 به نام پلی استیشن 4 نئو (PS4 Neo) کار می‌کند اما متاسفانه به جز تأیید وجود این کنسول جدید، سونی جزییات بیشتری درباره این کنسول و زمان عرضه آن ارائه نکرد.

PlayStation-Neo-Oct-640x356اکنون به نظر می‌رسد یک تاریخ احتمالی برای عرضه این کنسول جدید به بازار در نظر گرفته شده است و طبق آخرین لیستی که بر روی آمازون اسپانیا قرار گرفت، این سایت تاریخ عرضه پلی استیشن 4 نئو را روز 13 اکتبر اعلام کرد. البته پس از مدتی کوتاه این لیست از آمازون حذف شد که دلیل آن احتمالاً این است که یا این لیست زودتر از زمان موعد در سایت قرار گرفته بوده یا اینکه اطلاعات موجود در این لیست اشتباه بوده است، در هر صورت این اولین تاریخی بود که برای عرضه این محصول دیده بودیم.

عرضه پلی استیشن 4 نئو در ماه اکتبر جالب خواهد بود، سونی هنوز جزییات و مشخصات داخلی این کنسول را فاش نکرده است و با توجه به گزارشاتی که نشان می‌داد سونی قصد ندارد در Gamescom 2016 کنفرانسی داشته باشد می‌توان نتیجه گرفت که یا سونی در نظر دارد از حالا تا ماه اکتبر کنفرانس اختصاصی خود را برگزار کند یا این کنسول بدون هیچگونه معرفی قبلی راهی بازار خواهد شد که این برای سونی بسیار عجیب و غیر متعارف خواهد بود.

با این حال اگر تاریخ عرضه این کنسول در سال 2016 درست باشد، سونی می‌تواند از مایکروسافت که قصد دارد کنسول جدید جدید ایکس باکس اسکورپیو خود را در پاییز 2017 منتشر کند، پیشی بگیرد.