مشخصات پلی استیشن 4 نئو به بیرون درز پیدا کرد

مشخصات PS4 نئو به بیرون درز پیدا کرد

چندی پیش سونی رسماً وجود کنسول جدیدی با نام پلی استیشن 4 نئو را تأیید کرد اما در زمینه مشخصات و ویژگی‌های آن اطلاعاتی در دسترس نبود با این حال قابل حدس بود که دستگاه جدید قدرتمند از PS4 است. اکنون به لطف جزییات جدیدی که فاش شده، می‌توانیم کمی بیشتر با مشخصات و قابلیت‌های کنسول جدید نئو آشنا شویم.

طبق این جزییات فاش شده، پلی استیشن 4 نئو از همان هسته‌های «جگوار» موجود در PS4 معمولی استفاده می‌کند که دارای 8 هسته و سرعت 2.1 گیگاهرتز است و از این جهت از پردازنده PS4 سریع‌تر خواهد بود. قدرت گرافیکی این دستگاه نیز با افزایش رو به رو بوده و دارای 36 واحد محاسباتی با فرکانس 911MHz است و رشدی معادل 2.3 برابر داشته است.

همچنین گفته می‌شود PS4 نئو دارای همان رم 8 گیگابایتی GDDR5 است اما ظاهراً پهنای باند آن به 218 گیگابات بر ثانیه افزایش یافته است که این رقم در مدل معمولی، 174 گیگابایت بر ثانیه بود. در زمینه فضای ذخیره سازی، تغییری ایجاد نشده بنابر این کاربران می‌توانند از دو نسخه 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی استفاده کنند. به طور کلی تغییرات بزرگی در مدل نئو نسبت به PS4 دیده نمی‌شود و این احتمالاً به خاطر پایین نگه داشتن قیمت محصول است.

از این جهت که قرار است پلی استیشن 4 نئو به صورت همزمان با PS4 در بازار موجود باشد می‌توان حدس زد که سونی نمی‌خواهد کاربران PS4 احساس کم توجهی و از دور خارج شدن، داشته باشند. به هر حال هنوز مشخص نیست سونی چه زمانی را برای عرضه کنسول جدید خود به بازار در نظر گرفته بنابر این همچنان باید برای تجربه کنسول نئو منتظر باشیم.