کوالکام سال 2018 تکنولوژی حسگر اثرانگشت داخلی خود را عرضه می‌کند

تاکنون شایعات زیادی در مورد استفاده از تکنولوژی حسگر اثرانگشت داخل صفحه نمایش شنیده‌ایم، اما کوالکام به طور رسمی اعلام کرده که در حال تولید نمونه‌های اولیه مدل‌هایی با این تکنولوژی است. اسکنر اولتراسونیک (ultrasonic) می‌تواند زیر قاب تمام گوشی‌های هوشمند اعم از قاب‌های فلزی و شیشه‌ای قرار گیرد. دستگاهایی با این قابلیت در اوایل سال 2018 توسط کواکلام معرفی می‌شوند و با تمام چیپست‌های اسنپدراگون سازگار می‌باشند.

با توجه به گفته‌ مدیران کمپانی کوالکام، بحث بعدی در مورد اسکنرهای اثر انگشت، مربوط به یکپارچه‌‌سازی و استفاده بیشتر از آن‌ها در دستگاه‌های هوشمند می‌شوند. این کار باعث جذابیت بیشتر و کاربردی شدن این اسکنر در دستگاه‌های مختلف می‌شود.

در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های فعلی، حسگر اثرانگشت از طریق لایه 400 میکرومتری می‌تواند عملیات اسکن کردن را انجام دهد. اما تکنولوژی جدید کوالکام می‌تواند عملیات اسکن کردن اثرانگشت را تا 1200 میکرومتر زیر صفحه نمایش، 800 میکرومتر زیر قاب فلزی یا شیشه‌ای و 650 نانومتر زیر قاب محافظ شیشه‌ای دستگاه، انجام دهد.

همانطور که گفتیم نسخه اولیه دستگاه‌هایی با تکنولوژی جدید کوالکام در اوایل سال 2018 عرضه می‌شوند. کواکلام و ویوو در حال کار روی ساخت نخستین گوشی‌ هوشمند مجهز به این تکنولوژی می‌باشند!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید