کوآلکام نسخه 4+ شارژ سریع را معرفی کرد

کوالکام از نسخه 4 شارژ سریع (Quick Charge) همزمان با معرفی پردازنده اسنپدراگون 835 رونمایی کرد. امروز اما نسخه 4+ این تکنولوژی توسط این کمپانی معرفی شد که در چیپست‌های آتی این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که شارژ سریع 4+ چه تفاوت‌هایی با شارژ سریع نسخه 4 دارد؟ در پاسخ به این سوال 3 بهبود کلی درباره نسخه 4+ نسبت به نسخه 4 ذکر شده است. دوال شارژ مشابه با نسخه قبلی شارژ سریع است ولی کوالکام گفته که این نسخه بسیار قوی‌تر است. همچنین نسخه 4+ دارای بالانس حرارتی هوشمند می‌باشد که با هدایت جریان در مسیر شارژ باعث پایین نگه داشتن دمای پردازنده و دستگاه می‌شود. بهبود بعدی مربوط به ویژگی‌های ایمنی پیشرفته می‎شود که از اتصال کوتاه و آسیب به دستگاه جلوگیری می‌نماید.

کوالکام اعلام کرده که دستگاه‌هایی که از نسخه 4+ شارژ سریع پشتیبانی کنند، 15 درصد سریع‌تر شارژ خواهند شد و تا 30 درصد کارآمد تر خواهند بود. همچنین دمای شارژ شدن دستگاه تا 3 درجه سانتی‌گراد کاهش یافته است.

اولین گوشی که به نسخه 4+ شارژ سریع مجهز شده زد تی ای نوبیا زد 17 است که پیش از این در دیجی‌رو مشخصات این گوشی را مشاهده نمودیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید